Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

ورود زنان افغانستان به حمام‌های عمومی و سالن‌های ورزشی هم ممنوع شد

ممنوعیت ورود زنان افغان به ورزشگاه‌ها و حمام‌های عمومی
ممنوعیت ورود زنان افغان به ورزشگاه‌ها و حمام‌های عمومی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طالبان چند روز پس از آنکه ورود زنان را به پارک‌ها و شهربازی‌ها ممنوع کرد، از ممنوعیت ورود آن‌ها به سالن‌های ورزشی و حمام‌های عمومی هم خبر داد.

آگهی

طالبان چند روز پس از آنکه ورود زنان را به پارک‌ها و شهربازی‌ها ممنوع کرد، از ممنوعیت ورود آن‌ها به سالن‌های ورزشی و حمام‌های عمومی هم خبر داد.

مقام‌های طالبان با این تصمیم که روز یک‌شنبه ۱۳ نوامبر (۲۲ آبان) اعلام شده است، زنان افغان را بیش از پیش در دسترسی به مکان‌های عمومی محدود کردند.

زنان در افغانستان از زمان بازگشت دوباره طالبان در این کشور در سال گذشته میلادی به طور فزاینده‌ای از دسترسی به مکان‌های عمومی منع شده‌اند.

طالبان پیشتر تردد زنان افغان را بدون همراهی یک فرد مذکر خانواده، ممنوع و آن‌ها را مجبور به استفاده از پوشش برقع در خارج از منزل کرده بود. همچنین طالبان از زمان بازگشت‌شان به افغانستان در ماه اوت ۲۰۲۱، دبیرستان‌های دخترانه را در این کشور تعطیل کرده‌اند.

محمد عکیف صادق مهاجر، سخنگوی وزارت امر به معروف و نهی از منکر دولت طالبان به خبرگزاری فرانسه در گفت: «سالن‌های ورزشی برای زنان تعطیل است، زیرا مربیان آن‌ها مرد و برخی از این سالن‌ها مختلط بودند.»

او همچنین از ممنوع بودن استفاده از حمام‌های عمومی توسط زنان خبر داد. این تصمیم طالبان در حالی اتخاذ شده است که حمام‌های عمومی سنتی همیشه برای زنان و مردان جدا بوده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

این مقام طالبان در ادامه گفت که در حال حاضر از آنجا که هر خانه دارای حمام است، بنابراین برای نظافت زنان مشکلی پیش نخواهد آمد.

تصمیم جدید طالبان در ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه‌ها و حمام‌های عمومی باعث خشم و نگرانی زنان افغان و سازمان‌های فعال در حوزه حقوق زنان شده است. آن‌ها این تصمیم طالبان را نمونه دیگری از نقض حقوق زنان در افغانستان عنوان کرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان ملل: خروج از افغانستان مایه دل‌شکستگی است

یک سازمان غیردولتی: کاهش کمک‌های بریتانیا می‌تواند طرح‌های حمایت از زنان افغان را تعطیل کند

سیل در افغانستان؛ طالبان می‌گوید دست‌کم ۱۷ نفر جان باخته‌اند