هفته هفتم اعتراضات سراسری؛ ادامه تجمعات و محاصره دانشجویان در چندین دانشگاه ایران

اعتراضات دانشجویی در ایران
اعتراضات دانشجویی در ایران Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با وجود گذشت بیش از ۴۰ روز از زمان آغاز اعتراضات سراسری همچنان تجمعات در سراسر کشور در شهرها و همچنین دانشگاه‌ها برگزار می‌شود.

آگهی

با وجود اخطار مقام‌های امنیتی جمهوری اسلامی، پس از گذشت بیش از ۴۰ روز از زمان جان باختن مهسا امینی در بازداشتگاه گشت ارشاد، اعتراضات سراسری و گسترده در شهرهای مختلف ایران همچنان ادامه دارد.

اعتراضات و تجمعات دانشجویی و مردمی همچنان در دانشگاه‌ها و شهرهای مختلف کشور برپا می‌شود و نیروهای امنیتی با سرکوب گسترده تلاش دارند به این اعتراضات پایان دهند. 

روند برخوردها از زمان حمله مسلحانه به شاه‌چراغ شدیدتر شده و مقام‌های جمهوری اسلامی با مدل‌های مختلفی از تهدید سعی می‌کنند مردم را از حضور در خیابان‌ها باز دارند. با این وجود شب گذشته همچنان شهرهای مختلف شاهد تجمعات شبانه بود که شرکت‌کنندگان در آنها شعارهایی تند علیه مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی سر دادند. 

وضعیت اینترنت همچنان اسف‌بار گزارش می‌شود و دسترسی کاربران در ایران به شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها با دردسرهای فراوان و جز با فیلترشکن و پروکسی امکان‌پذیر نیست. 

آخرین خبرها و گزارش‌ها درباره اعتراضات سراسری ایران و واکنش‌های بین‌المللی به آن‌ در روز یکشنبه ۸ آبان (۳۰ اکتبر) را در این مطلب پیگیری کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرکنندگان ایرانی در پرتغال: در اروپا صدا بلند می‌کنیم تا در ایران خون کمتر بریزد

بازدید ۳۰ میلیونی؛ شروین حاجی‌پور با «آشغال» هم رکورد زد

بازداشت ده‌ها نفر دیگر در چندین شهر ایران؛ معترضان و حکومت مدعی وقوع تیراندازی شدند