Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اعتراض های ایران؛‌ از برگزاری تجمع اعتراضی در زاهدان تا اعلام حمایت ملاله یوسف‌زی از مردم ایران

اعتراضات سراسری در ایران
اعتراضات سراسری در ایران Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با وجود گذشت بیش از یک ماه از آغاز اعتراضات سراسری در ایران، همچنان تجمعاتی در مخالفت با جمهوری اسلامی از سوی معترضان در شهرهای مختلف ایران برگزار می‌شود.

آگهی

پس از گذشت ۵ هفته همچنان اعتراضات سراسری در ایران ادامه دارد و گزارش‌هاش منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که با وجود سرکوب گسترده معترضان، تجمعات اعتراضی هرچند به صورت پراکنده‌تر اما ادامه دارد. 

ویدیوهای منتشر شده نشان می‌دهد شب گذشته تجمعاتی در شهرهای تهران، کرمانشاه، اصفهان و مهاباد برگزار شده است. 

اختلال در دسترسی به پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی در ایران همچنان ادامه دارند و کاربران بدون داشتن فیلترشکن امکان دسترسی به بسیاری از وب‌سایت‌ها را ندارند. 

از سوی دیگر واکنش‌های بین‌المللی نسبت به سرکوب گسترده معترضان از سوی کشورهای مختلف دنبال می‌شود. سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد از قطع اینترنت و خشونت‌هایی که جمهوری اسلامی نسبت به مردم در پیش گرفته انتقاد و وزارت امور خارجه ایرلند هم سفیر ایران در دوبلین را احضار کرد. 

گروهی از مخالفان جمهوری اسلامی نیز درخواست حذف تیم ملی فوتبال ایران از جام جهانی را به فیفا ارسال کرده‌اند اما فدراسیون فوتبال ایران می گوید توجهی به این صحبت‌ها ندارد. 

وزارت امور خارجه آمریکا هم می‌گوید حصول توافق بر سر احیای برجام دیگر محتمل نیست و تمرکز واشنگتن در حال حاضر بر «اعتراضات مردم شجاع ایران» است. 

آخرین خبرها و گزارش‌ها درباره اعتراضات در ایران و واکنش‌های بین‌المللی به آن‌ در روز جمعه ۲۹ مهر (۲۱ اکتبر) را در این مطلب پیگیری کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله خونین به حرم شاهچراغ شیراز با ده‌ها کشته و زخمی؛ داعش مسئولیت را برعهده گرفت

هفته ششم اعتراضات ایران؛ افزایش اعتصاب‌‌ها در آموزش و پرورش و درگیری‌ در ساختمان نظام پزشکی شیراز

آغاز هفته پنجم اعتراضات ایران؛ آتش‌سوزی در زندان اوین به همراه شنیده شدن صدای آژیر و انفجار