Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

انتقاد شدید اتحادیه اروپا از مجارستان به دلیل یک کارزار تبلیغاتی

hungary Bomb Poster
hungary Bomb Poster Copyright hungary
Copyright hungary
نگارش از یورونیوزفارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کارزار تبلیغاتی دولت ویکتور اوربان که در آن تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه با بمب مقایسه شده، با انتقاد شدید نهادهای اروپایی روبرو شد.

آگهی

کمیسیون اروپا روز چهارشنبه کارزار تبلیغاتی دولت مجارستان را که تحریم های اروپا علیه روسیه را با بمب مقایسه کرده است «نامناسب و بی ربط» خواند.  

دانا اسپینانت، معاون سخنگوی کمیسیون اروپا به خبرنگاران گفت: «نمایش تصاویر بمب‌ یا موشک‌ها در رابطه با تحریم‌ها، با این تصور که هدف تحریم‌ها دقیقاً جلوگیری از سقوط بمب‌ها به اوکراین است، نامناسب است». 

در پوسترهای تبلیغاتی جدید دولتی در مجارستان این جمله نقش بسته است: «تحریم‌های بروکسل، آنها، ما را از بین خواهند برد.» 

در راستای همین کارزار تبلیغاتی دولت مجارستان پرسشنامه‌هایی را در اختیار شهروندان قرارداده که در آن سوالاتی چون «آیا با تحریم های نفتی بروکسل علیه روسیه موافقید؟» درج شده است. شهروندان می‌توانند پاسخ‌هایشان را در صندوق‌های پستی بیندازند.

مجارستان عضوی از اتحادیه اروپاست که سال گذشته بدلیل عدم احترام دولت این کشور به «حاکمیت قانون» و سرپیچی از بند ۷ منشور اتحادیه اروپا، تحت تحریم کمیسیون اروپا قرار گرفت. اتحادیه اروپا تا کنون هشت سری از تحریم‌ها را علیه روسیه به دلیل جنگ در اوکراین اعمال کرده است. تحریم‌هایی که واردات زغال‌ سنگ، نفت، فولاد و چوب روسیه را هدف قرار داده و صادرات برخی محصولات با فناوری پیشرفته به روسیه را ممنوع کرده است. 

ویکتور اوربان، نخست‌ وزیر راستگرای افراطی و پوپولیست مجارستان، به طور گسترده‌ای از تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه انتقاد کرده است.  وی در ماه مه گذشته گفت که تحریم‌های نفتی روسیه تاثیرش از اثر«بمب هسته‌ای» بر اقتصاد کشورش بیشتر است. 

نمایندگان پارلمان اروپا در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کردند که «مجارستان، دیگر یک دموکراسی کامل نیست» بلکه به یک حکومت «خودکامه» تبدیل شده است.

مجارستان همچنین به‌تازگی از اضافه کردن نام پاتریارک کریل، رئیس کلیسای ارتدکس روسیه و متحد سرسخت ولادیمیر پوتین، به فهرست تحریم‌ها خودداری کرده است. 

همزمان دولت ویکتور اوربان با وجود درخواست‌های اتحادیه اروپا مبنی بر کاهش وابستگی به منابع انرژی روسیه، قرارداد جدیدی با غول گاز روس، گازپروم منعقد کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماکرون در الیزه به اوربانِ ضد جنگ چه گفت؟

مجارستان مانع پرداخت ۵۰۰ میلیون یورو کمک نظامی اتحادیه اروپا به اوکراین شده است

لایحه جنجالی «عامل کشور خارجی» در گرجستان قانون ‌شد؛ آرزوی پیوستن به اتحادیه اروپا چه می‌شود؟