پوتین: فعلا نیازی برای حملات گسترده‌تر به اوکراین وجود ندارد

ولادمیر پوتین رئيس جمهوری روسیه
ولادمیر پوتین رئيس جمهوری روسیه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئيس جمهوری روسیه می‌گوید این کشور قصد ندارد اوکراین را نابود کند و مسکو برنامه‌های دیگری را در این جنگ جستجو می‌کند.

آگهی

ولادیمیر پوتین می‌گوید هرچند آنچه امروز در جنگ اتفاق افتاده خوشایند نیست با این حال اگر روسیه در ماه فوریه به اوکراین حمله نمی‌کرد هم همچنان وضعیت ناگواری حکمفرما بود و احتمالا شرایط برای روسیه بدتر می‌بود.

رئيس جمهوری روسیه روز جمعه همچنین تاکید کرد که این کشور در اوکراین همه اقدامات را به خوبی و درستی انجام می‌دهد. این اظهارات او در حالی مطرح می شود تلاش‌های روسیه برای تغییر حکومت در اوکراین و همچنین گرفتن اراضی بیشتری از این کشور با شکست مواجه شده است. 

آقای پوتین که این اظهارات را در نشست سران جمهوری‌های اتحاد جماهیر شوروی سابق در قزاقستان به زبان می‌آورد همچنین در ادامه به خبرنگاران گفت: «اکنون نیازی به حملات گسترده نیست و ما قصدی برای ویران کردن اوکراین نداریم؛ برنامه‌های دیگری داریم و آنها را دنبال می‌کنیم.» 

او همچنین به نگرانی متحدان روسیه در خصوص جنگ این کشور با اوکراین اشاره کرد و افزود: «البته شرکای ما علاقه‌مند و همچنین نگران آینده روابط روسیه و اوکراین هستند اما این مساله به هیچ وجه تاثیری بر روابط این کشورها با کرملین نمی‌گذارد.» 

رئيس جمهوری روسیه در بخش دیگری از صحبت‌هایش تاکید کرد که هیچ برنامه‌ای برای گسترش بسیج نیروهای در کشورش ندارد. این در حالیست که او پیشتر و روز ۲۱ سپتامبر فراخوان جذب نیروهای بیشتر را برای پیوستن به ارتش مطرح کرده بود که وحشت بسیاری در میان شهروندان به همراه داشت و بسیاری هم تصمیم گرفتند از روسیه خارج شوند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پوتین در این خصوص گفت: «هیچ برنامه جدیدی در خصوص جذب نیرو وجود ندارد. هیچ پیشنهادی از وزارت دفاع دریافت نکردیم و من هم در آینده قابل پیش بینی نیازی برای نیروی اضافی نمی‌بینم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صدراعظم آلمان: به طرح مارشال مختص قرن ۲۱ نیاز داریم

کرملین در انتظار پیشنهاد اردوغان، ترکیه قصد میانجی‌گری در مناقشه اوکراین را دارد

واکنش مسکو به کمک ۶۱ میلیارد دلاری به اوکراین: جنگ ترکیبی آمریکا تحقیری به سبک ویتنام به دنبال دارد