Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تمام چهار مورد نشتی گاز خطوط انتقال گاز نورد استریم متوقف شده است

نشت گاز در خط لوله انتقال گاز در زیر دریای بالتیک
نشت گاز در خط لوله انتقال گاز در زیر دریای بالتیک Copyright Rune Dyrholm/Forsvaret
Copyright Rune Dyrholm/Forsvaret
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قائم مقام نخست وزیر روسیه می‌گوید با توجه توقف نشت گاز از خط لوله نورد استریم یک می‌توان با اختصاص هزینه بالا، آن را تعمیر کرد.

آگهی

الکساندر نوواک، قائم مقام نخست وزیر روسیه می‌گوید با توجه به توقف نشت گاز از خط لوله «نورد استریم ۱» می‌توان با اختصاص هزینه بالا، آن را تعمیر و دوباره راه‌اندازی کرد.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که به گفته‌ مجریان خطوط انتقال گاز نورداستریم یک و دو، تمام موارد نشت گاز بر طرف شده است. 

هفته گذشته در مجموع چهار مورد نشتی گاز در خطوط لوله‌ای انتقال گاز نورداستریم یک و دو در دریای بالتیک در نزدیکی مرزهای آبی دانمارک و سوئد شناسایی شد. این نشتی‌ها میزان فشار گاز انتقالی به اروپا را به شدت کاهش داد. 

به گزارش خبرگزاری تاس، آقای نوواک روز یکشنبه گفت: «هرگز چنین اتفاقی روی نداده بود. مطمئنا راه‌های فنی برای راه‌اندازی زیرساخت‌ها وجود دارد. این کار زمان‌بر است و هزینه‌های مناسب خودش را خواهد برد. مطمئنم که راه‌‌حل‌های متناسب پیدا خواهند شد.» 

همزمان دولت دانمارک اعلام کرد مقام‌های پروژه نورداستریم به این کشور اطلاع داده‌اند که فشار انتقال گاز در خط لوله ۱ به وضعیت پایدار رسیده است. نورداستریم یک روز پیش از آن از پایان نشتی در خط لوله غیرفعال ۲ خبر داده بود. مقام‌های اتحادیه اروپا و روسیه می‌گویند موارد نشتی گاز ناشی از خرابکاری بوده است.

قائم مقام نخست وزیر روسیه بار دیگر انگشت اتهام را به سوی «دشمنان» این کشور گرفته و گفت: «ایالات متحده، اوکراین و لهستان» پیشتر مخالفت علنی خود را با نورداستریم اعلام کرده بودند. 

اگرچه اتحادیه اروپا هنوز رسما جریانی را به خرابکاری متهم نکرده اما مقام‌های دیپلماتیک این نهاد پیشتر روسیه را در مظان اتهام قرار داده اند. ایالات متحده آمریکا هرگونه ایفای نقش در این ماجرا را رد کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نیویورک تایمز: انفجار در خط لوله گاز نورداستریم توسط گروه طرفدار اوکراین صورت گرفته؛ کی یف تکذیب کرد

تعلیق بهره‌برداری از خط لوله گاز روسیه در بحبوحه بحران اوکراین؛ «نورد استریم ۲» چیست؟

بایدن در نشست خبری با شولتس: روسیه به اوکراین حمله کند نورد استریم۲ دیگر وجود نخواهد داشت