Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مسکو با تشدید مجازات فرار از ارتش مسئول پشتیبانی نیروهای مسلح را تغییر داد

افزایش مجازات برای خودداری از خدمت در ارتش روسیه
افزایش مجازات برای خودداری از خدمت در ارتش روسیه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت دفاع روسیه روز شنبه اعلام کرد که معاون این وزارتخانه و مسئول امور پشتیبانی نیروهای مسلح به «مقام دیگری» رسیده است. مسئول جدید امور پشتیباتی نیروهای مسلح روسیه میخائیل میزینتسف است که پیش از مسئول مرکز کنترل دفاع ملی این کشور بود.

آگهی

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه مصوبه‌ای را امضاء کرد که در آن مجازات ۱۰ سال زندان برای فرار از ارتش در دوره بسیج نیروها در نظر گرفته شده است.

متمم‌های قانون مجازات کیفری روسیه در این زمینه پیش از این به تصویب پارلمان رسیده بود. به این ترتیب از این پس سربازان فراری، نیروهایی که بدون «مجوز» تسلیم دشمن شوند و یا از دستورها سرپیچی کنند مشمول این قانون خواهند شد. 

مصوبه پارلمان روسیه در حالی به امضای ولادیمیر پوتین رسید که او چند روز پیش نیروهای ذخیره با سابقه حضور در ارتش را برای اعزام به جبهه‌های نبرد در اوکراین فراخوانده بود. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

به گفته مقامات روسیه ۳۰۰ هزار نفر از شهروندان مشمول فراخوان نیروهای ذخیره می‌شوند. این در حالی است که فراخوان این نیروها نگرانی‌های زیادی را در روسیه پدید آورده است. شماری از شهروندان به دنبال دستور اخیر ولادیمیر پوتین تصمیم به ترک روسیه گرفتند. 

گزارش‌ها از مرز روسیه با گرجستان حاکی است که صف طویلی از خودروها برای ورود به خاک گرجستان شکل گرفته است.

از سوی دیگر وزارت دفاع روسیه روز شنبه اعلام کرد که معاون این وزارتخانه و مسئول امور پشتیبانی نیروهای مسلح به «مقام دیگری» رسیده است. مسئول جدید امور پشتیباتی نیروهای مسلح روسیه میخائیل میزینتسف است که پیش از مسئول مرکز کنترل دفاع ملی این کشور بود. 

رئیس‌جمهوری روسیه روز شنبه علاوه بر مصوبه تشدید مجازات فرار از ارتش قانونی را نیز امضاء کرد که براساس آن کسب ملیت این کشور برای آن دسته از شهروندان خارجی که در نیروهای مسلح روسیه خدمت کنند تسهیل می‌شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز «همه‌پرسی» الحاق به روسیه در مناطق اشغالی اوکراین

تظاهرات ضد جنگ در روسیه؛ بیش از ۱۳۰۰ نفر بازداشت شدند

پوتین و فراخوان نیروی ذخیره به جبهه‌ها؛ بلیت‌های پروازهای خروجی از روسیه به سرعت به فروش رسید