افسران رابط کشور امارات در مقر یوروپل مستقر می‌شوند

مقر یوروپل در لاهه
مقر یوروپل در لاهه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آژانس اتحادیه اروپا برای همکاری در اجرای قانون، یوروپل پیش‌تر افسران رابطی از کشورهای برزیل و ژاپن را نیز در مقر خود پذیرفته بود.

آگهی

وزارت کشور امارات عربی متحده و آژانس اتحادیه اروپا برای همکاری در اجرای قانون موسوم به یوروپل گام مهمی در جهت تقویت همکاری‌های خود برداشتند.

محور این همکاری تازه، امضای توافقنامه‌ای میان دو طرف در روز ۲۲ سپتامبر است که به افسران رابط اجرای قانوی در امارات اجازه می‌دهد تا در مقر یوروپل در شهر لاهه هلند مستقر شوند.

توافقنامه مرتبط با این همکاری در جریان سفر اخیر مدیر اجرایی آژانس اتحادیه اروپا برای همکاری در اجرای قانون به ابوظبی و دبی به امضا رسید.

خانم کاترین دو بول که از سال ۲۰۱۷ ریاست یوروپل را بر عهده دارد در این سفر با سیف بن زاید آل نهیان معاون نخست وزیر و وزیر کشور و نیز مسئولان دستگاه مجری قانونی در امارات عربی متحده دیدار و گفتگو کرد.

این توافقنامه نقطه عطفی در همکاری امارات با نهاد اروپایی مجری قانون و در مجموع نوعی همکاری با پلیس در سطح بین‌المللی محسوب می‌شود.

حضور دائم افسران رابط امارات عربی متحده در یوروپل به شکل قابل توجهی سبب ارتقای همکاری عملیاتی بین این کشور حوزه خلیج فارس و مقامات مجری قانون در کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین کشورهای ثالث و سازمان‌های مرتبط با یوروپل خواهد شد.

این موافقتنامه به دنبال حصول توافق همکاری استراتژیک بین امارات عربی متحده و یوروپل در سال ۲۰۱۶ امضا و اجرایی شده است.

کاترین دی بول، مدیر اجرایی یوروپل پس از امضای این موافقنامه گفت: «امارات عربی متحده یک شریک امنیتی کلیدی در مبارزه با تهدید‌های جنایی به شدت تقویت شده امروز، هم در منطقه خلیج فارس و هم در سطح بین المللی است. من از این توافق استقبال می کنم که سطح جدیدی از همکاری در پلیس بین‌الملل را با فراهم کردن زمینه ارتباط بیشتر مجریان قانون امارات با همتایان خود در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای شریک رقم زده است. ما با انجام این کار، به اتفاق هشدار تازه‌ای به مجرمان و جنایتکاران می‌دهیم.»

تقویت همکاری های بین المللی

افسران رابط امارات عربی متحده به شبکه‌ای متشکل از ۲۵۰ افسر رابط از بیش از ۵۰ کشور و سازمان که در یوروپل نمایندگی دائم دارند، ملحق خواهند شد.

رویکرد منحصربه‌فرد در پیش گرفته شده از سوی یوروپل برای ارتقا همکاری پلیس در سطح بین‌المللی، این نهاد را به بواسطه میزبانی از نمایندگان سازمان‌های مجری قانون در سراسر جهان و همکاری آنها در کنار یکدیگر به کانون جذب و دریافت اطلاعات حساس و مهم تبدیل کرده است.

گفتنی است که آژانس اتحادیه اروپا برای همکاری در اجرای قانون، یوروپل پیش‌تر افسران رابطی از کشورهای برزیل و ژاپن را نیز در مقر خود پذیرفته بود.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یوروپل: شبکه قاچاق مهاجران افغان به غرب اروپا متلاشی شد

عملیات بزرگ بین‌المللی انهدام گروه‌‌های تبهکار به کمک یوروپل؛ صدها نفر بازداشت شدند

یوروپل: تهدید جرایم سازمان‌یافته در اروپا به حد بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است