یوروپل خبر از بازداشت ۱۵۰ تبهکار اینترنتی فعال در «دارک وب» داد

مقر یوروپل
مقر یوروپل Copyright Mike Corder/Copyright 2017 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوزفارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آژانس پلیس اروپا روز سه شنبه اعلام کرد ده ها تن از تبهکاران فعال روی دارک وب ها را به اتهام خرید و فروش اسلحه و قاچاق مواد مخدر بازداشت کرده است.

یوروپل روز سه شنبه اعلام کرد حدود ۱۵۰ نفر را که به فروش مواد مخدر یا اسلحه در دارک وب مشغول بودند، بازداشت کرده است.

آگهی

به گزارش آژانس پلیس اروپا، در این عملیات که موسوم به دارک هانتور، «DarkHunTOR»، بود چندین میلیون یورو پول نقد و بیت کوین و همچنین مواد مخدر و سلاح کشف و ضبط شده است.

به گفته این آژانس، نیروهای پلیس موفق شده اند بزرگترین عملیات در نوع خود علیه تبهکاران اینترنتی را با موفقیت به پایان برسانند.

در این عملیات آژانس پلیس اروپا با نیروهای پلیس در کشورهای مختلف جهان از جمله استرالیا، بلغارستان، فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، سوئیس، بریتانیا و ایالات متحده همکاری کرده است.

به گفته یوروپل ۶۵ نفر در ایالات متحده، ۴۷ نفر در آلمان، ۲۴ نفر در بریتانیا و چهار نفر در ایتالیا و چهار نفر نیز در هلند بازداشت شده اند. یوروپل می گوید به یکی از مهم ترین اهداف خود در زمین مبارزه با «جرم های سایبری» رسیده است. در جریان این عملیات ۲۵۰۰۰ قرص اکستازی و ۴۵ قبضه سلاح گرم نیز کشف و ضبط شد.

آژانس پلیس اروپا می گوید بازداشت یکی از مهم ترین اپراتورهای «دارک مارکت» در ماه ژانویه گذشته کمک زیادی در به ثمر نشستن عملیات کنونی آنها داشته است. یک مرد استرالیایی ۳۴ ساله ژانویه گذشته در مرز آلمان و دانمارک بازداشت شد و به گفته یوروپل «گنجینه ای از شواهد را برای بازرسان در سراسر جهان فراهم کرد.»

دارک وب شبکه‌ ای اینترنتی است برای افرادی که قصد دارند بصورت ناشناس دست به فعالیت های غیرقانونی بزنند؛ بنوعی فصای مجازی برای تبهکاران.

ردیابی فعالیت ها و شناسایی افرادی که در دارک وب ها حضور دارند برای نیروهای پلیس تقریبا غیرممکن و دشوار است. در این شبکه اطلاعات جامعی نهفته شده، مثل اطلاعات دستگاههای دولتی و یا پلیس یا اطلاعات دزدیده شده از کاربران دیگر اینترنتی، که افراد ناشناس آنها را کنترل و مدیریت می‌کنند.

فروشندگان مواد مخدر، هکرها، تروریست‌ها، قاتلین و آزارگران جنسی و افراد سودجو غالباً این دسته از افراد را تشکیل می‌دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یوروپل: شبکه قاچاق مهاجران افغان به غرب اروپا متلاشی شد

گریه‌های یوهان در «اوین» هنگام گفت‌و گو با خانواده‌اش؛ «چراغ سلول ۲۴ ساعته روشن است»

دیدار بورل و امیرعبداللهیان؛ سه پیام اصلی اتحادیه اروپا به ایران منتقل شد