Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

غرق شدن قایق پناهجویان در نزدیکی آب‌های سوریه؛ دست‌کم ۷۳ نفر جان باختند

قایق لبنانی در نزدیکی سوریه غرق شد
قایق لبنانی در نزدیکی سوریه غرق شد Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این قایق حرکت خود را از لبنان آغاز کرده بود و در نزدیکی طرطوس در سوریه غرق شد و دست‌کم ۷۳ نفر جان خود را از دست دادند.

آگهی

وزیر بهداشت سوریه می‌گوید در اثر غرق شدن یک قایق پناهندگان که از لبنان حرکت خود را آغاز کرده بود، دست‌کم ۷۳ مهاجر در آب‌های نزدیک سوریه غرق شدند. 

لبنان که از سال ۲۰۱۹ در یک بحران اقتصادی گسترده به سر می‌برد به یکی از مبدا‌های مهم مهاجرت غیرقانونی تبدیل شده و شهروندان این کشور همراه با آوارگان سوری و فلسطینی تلاش می‌کنند از کشور فرار کنند. 

در قایقی که این حادثه برای آن رخ داده حدود ۱۵۰ نفر که عمدتا لبنانی و سوری بودند حضور داشتند. حادثه روز پنجشنبه در دریای مدیترانه در نزدیکی شهر طرطوس سوریه رخ داده است. 

حسن الغبش، وزیر بهداشت سوریه در بیانیه‌ای در این خصوص گفت: «تعداد قربانیان این قایق غرق شده به ۷۳ نفر رسیده و ۲۰ نفر از بازماندگان در بیمارستان طرطوس تحت مداوا هستند.»

علی حامی، وزیر حمل و نقل لبنان نیز به خبرگزاری فرانسه گفت که از میان نجات‌یافته‌ها، پنج نفر لبنانی بودند. حامی گفت: «ما با وزیر حمل و نقل سوریه درباره چگونگی بازگرداندن اجساد از سوریه در تماس هستیم.»

طرطوس جنوبی ترین بندر سوریه است و در ۵۰ کیلومتری شمال شهر بندری طرابلس در شمال لبنان، جایی که مسافران سوار شده بودند، قرار دارد.

سلیمان خلیل، یکی از مقامات وزارت حمل و نقل سوریه به خبرگزاری فرانسه گفت: «ما مشغول یکی از بزرگترین عملیات نجات هستیم چرا که باید منطقه وسیعی را که در امتداد کل سواحل سوریه است، تحت پوشش قرار دهیم.» 

او همچنین ادامه داد که امواج بلند کار را برای یافتن بازماندگان و نجات آنها و همچنین یافتن اجساد احتمالی دشوارتر کرده است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بسیاری از مسافران لبنانی قایق اهل مناطق فقیرنشین شمال کشور از جمله شهر طرابلس که فقیرترین شهر لبنان به شمار می‌آید، بودند. طرابلس به عنوان یکی از مرکز مهاجرت غیرقانونی مطرح شده و اکثر قایق‌های مهاجران از سواحل آن سفر خطرناک خود را آغاز می‌کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ده‌ها نفر در جریان غرق شدن قایق پناهجویان در آب‌های ساحلی یونان مفقود شدند

جسد ده قربانی قایق گردشگری ناپدید شده در شمال ژاپن پیدا شد

هزاران شلیک در روز؛ وضعیت زرادخانه حزب‌الله لبنان چگونه است؟