Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

روسیه با پیشنهاد حقوق ۳ هزار دلار در ماه به دنبال جذب نیرو برای جبهه‌‌های اوکراین است

جذب نیرو از سوی ارتش روسیه
جذب نیرو از سوی ارتش روسیه Copyright Reuters
Copyright Reuters
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ارتش روسیه از روز ۲۵ مارس یعنی یک ماه پس از آغاز تهاجم به خاک اوکراین آمار تلفات خود را به روزرسانی نکرده است. با این حال تلاش ارتش این کشور برای جذب نیرو با استفاده از کامیون‌های سیار و مشوق‌هایی مانند دستمزد سه هزار دلاری از افزایش تلفات در جبهه‌های نبرد حکایت دارد.

آگهی

ارتش روسیه با ارسال کامیون‌های سیار به مناطق مختلف کشور و پیشنهاد حقوق تقریبا سه هزار دلاری به دنبال جذب نیرو برای حضور در جبهه‌های نبرد در اوکراین است. 

روسیه با وجود گذشت نزدیک به هفت ماه از آغاز تهاجم نظامی به اوکراین همچنان از جنگ در این کشور تحت عنوان «عملیات نظامی ویژه» یاد می‌کند. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه تاکنون حاضر به اعلام وضعیت جنگی و بسیج عمومی برای نبرد در جبهه‌ها نشده است. 

ارتش روسیه از روز ۲۵ مارس یعنی یک ماه پس از آغاز تهاجم به خاک اوکراین آمار تلفات خود را به روزرسانی نکرده است. با این حال تلاش ارتش این کشور برای جذب نیرو با استفاده از کامیون‌های سیار و مشوق‌هایی مانند دستمزد نزدیک به سه هزار دلار از افزایش تلفات در جبهه‌های نبرد حکایت دارد. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

سرویس‌های اطلاعاتی غربی در حالی که روسیه و اوکراین از افشای آمار تلفات نظامی خود خودداری می‌کنند بر این باور هستند که تاکنون ده‌ها هزار نفر از هر دو طرف مجروح و کشته شده‌اند. 

اوکراین برخلاف روسیه از ابتدا با اعلام وضعیت جنگی همه مردان را برای حضور در جبهه‌های نبرد فراخواند. مسئولان کامیون‌های جذب نیرو در ارتش روسیه می‌گویند که همه مردان روس یا خارجی که بین ۱۸ تا ۶۰ سال سن داشته باشند و هشت کلاس درس خوانده باشند می‌توانند به جبهه‌های نبرد در اوکراین اعزام شوند. 

حداقل دستمزد ماهیانه نیروهای مزدور روسیه ۱۶۰ هزار روبل (حدود ۲۷۰۰ دلار آمریکا) است. این رقم سه برابر حداقل دستمزد در روسیه محسوب می‌شود. 

به گفته مسئولان کامیون‌های جذب نیرو در ارتش روسیه همه داوطلبان اعزام به جبهه‌های نبرد در اوکراین برای دوره‌ای آموزش خواهند دید و مدت قرارداد آنها سه یا شش ماهه خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک سال پس از شورش واگنر؛ آیا کنترل پوتین بر حکومتش مستحکم‌تر شده است؟

تصاویر سرباز آمریکایی که به دیدار دوست دختر روس شتافت؛ پنتاگون: قوانین ارتش را هم زیر پا گذاشته است

گروگانگیری داعش در روستوف؛ نیروهای ویژه روسیه در پی درگیری مرگبار زندانبانان را آزاد کردند