اختلاف نظر بین ایتالیایی‌ها برای صرفه‌ جویی در برق؛ چقدر پاستا را بجوشانیم؟

Pasta
Pasta Copyright AP/CONNIE MILLER
نگارش از یورونیوزفارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با افزایش سرسام آور قیمت انرژی و بخصوص قیمت گاز و برق، اختلاف نظرها بر سر پخت پاستا با شعله و بدون شعله بالاگرفت.

آگهی

کمبود انرژی و افزایش قیمت آن در ایتالیا اختلاف نظرها درباره پخت «غذای ملی این کشور»، پاستا، را افزایش داده است. 

اختلاف نظر بین اندک آشپزهایی است که می گویند برای پخت پاستا می توان یکبار که آب جوش آمد زیر گاز را خاموش کرده تا پاستا در آب جوش آمده بپزد و عده بیشتری که می گویند برای پخت پاستا که بین ۵ تا ۱۵ دقیقه به نسبت نوع پاستا طول می کشد حتما باید زیر گاز روشن باشد چرا که نباید درجه حرارت آب از ۱۰۰ درجه پایین تر بیاید. 

وسفی مسیاح، سرآشپز رستوران سنتی ساباتینو در رم می گوید: « اگر آب به دمای جوش ۱۰۰ درجه رسید، می توانید شعله را خاموش کنید و ماکارونی به پختن ادامه می دهد، اما واقعا بد پخته می شود.» مسیاح سرآشپزی است که پاستاهایش خصوصا «کاربوناراهایش» در رم و جهان مشهور هستند. 

برخی از سیاستمداران مشهور از جمله بیل کلینتون در بازدید از رم پاستاهای او را مزه کرده اند. 

لوئیجی پانتالون، مالک رستوران  سنتی ساباتینو می گوید با وجود اینکه هزینه های انرژی در این کشور به بیش از دو برابر رسیده اما فکر نمی کند که مبارزه با هزینه های انرژی به این روش مطلوب مشتری‌های این رستوران باشد.

 وی می گوید: «ما به تازگی از دوران بیماری همه گیر کووید-۱۹ خارج شدیم، دورانی که واقعاً ما را از پای درآورد.  امروز هم  که کار می کنیم و سود می کنیم، از افزایش قبوض گاز و انرژی رنج می بریم. این مشکلات زیادی را برای مدیریت کسب و کار ما ایجاد می کند. ما سعی می‌کنیم قیمت‌هایمان را تغییر ندهیم، اما مطمئن نیستم تا چه مدت مقاومت کنیم.» 

مخالفت برخی از بزرگترین سرآشپزهای ایتالیایی با خاموشی گاز پس از به جوش آمدن آب پاستا در حالی است که اتحادیه تولیدکنندگان ماکارونی در ایتالیا تخمین زده که کسانی که از روش بحث برانگیزبدون شعله استفاده می کنند می توانند تا ۴۷ درصد گاز مصرفی تولید پاستا را صرفه جویی کنند. به گفته این اتحادیه، از هر ۱۰ ایتالیایی ۹ نفر شعله را در طول پخت ماکارونی روشن نگه می دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تولید ۸ میلیارد یورو پاستا و ماکارونی در اتحادیه اروپا؛ مقصد اصلی محصولات ایتالیا کدام کشورها هستند؟

کمبود گاز وارداتی از روسیه تولید ماست در فرانسه را با بحران روبرو می کند

حمایت از زلزله زدگان ایتالیا با خوردن پاستا