حمایت از زلزله زدگان ایتالیا با خوردن پاستا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
حمایت از زلزله زدگان ایتالیا با خوردن پاستا

چند روز پس از زلزله شدید ایتالیا، یک وبلاگ نویس و طراح گرافیک ایتالیایی با روشی منحصر بفرد مردم را به حمایت از زلزله زدگان دعوت کرد.

پائولو کامپانا، با راه انداختن یک کمپین آنلاین در فیس بوک، مردم ایتالیا را تشویق کرد در رستورانها پاستای آماتریچه سفارش دهند. او همچنین از صاحبان رستورانها خواسته است که پاستایی را به نام آماتریچه در فهرست غذاهای خود قرار دهند و ۲ یورو از هر وعده پاستا را به صلیب سرخ ایتالیا اهدا کنند تا این نهاد مستقیما این پول را به مردم زلزله زده اختصاص بدهد.

بلافاصله پس از وقوع زلزله دولت ایتالیا اعلام کرد که مردم زلزله زده از پرداخت مالیات معاف می شوند. نخست وزیر این کشور هم وعده داده است که ۵۰ میلیون یورو به بازسازی مناطق زلزله زده اختصاص داده می شود.

زلزله ۶.۲ ریشتری ایتالیا مرگ حدود ۲۹۰ نفر را رقم زده است که بیش از دویست نفر از آنها از ساکنان منطقه آماتریچه هستند. این زلزله همچنین بیش از ۲۵۰۰ نفر از ساکنان منطقه آماتریچه را بی خانمان کرده است.

اغلب مناطق زلزله زده از جمله آماتریچه از مناطق محبوب گردشگران خارجی هستند و پیش بینی می شود که این زلزله تاثیر منفی بر صنعت گردشگری این منطقه بگذارد.