ایتالیا؛ تصاویری از شهر آماتریچه قبل و بعد از زلزله

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ایتالیا؛ تصاویری از شهر آماتریچه قبل و بعد از زلزله

زمین لرزه شدیدی که سحرگاه روز چهارشنبه ۲۴ ماه اوت، (چهارم شهریور) در شهر آماتریچه ایتالیا رخ داد، استانهای اومبریا، لاتزیو و مارکه در مرکز ایتالیا را لرزاند و خسارات و تلفات جانی بسیاری به بار آورد. این زلزله باعث ویرانی های گسترده در برخی مناطق شده است.

تصاویر گوگل (Google Street View) و عکسهای خبرگزاری رویترز، مربوط به قبل و بعد از زمین لرزه، بخوبی گویای شدت خرابی ها و خساراتی است که این زلزه ۶.۲ ریشتری به بار آورده است.

با حرکت ماوس روی تصاویر قبل و بعد از زلزله را مشاهده کنید:

خیابان کورسو اومبرتو یک، شهر آماتریچه در این شهر بناهایی وجود دارد که مروبوط به قرن سیزدهم تاریخی است. خیابان اصلی شهر پس از زلزله شبیه منطقه جنگی شده است*شماره ۵ یابان کورسو اومبرتو یک، شهر آماتریچه*، دورنمایی از برج ساعت که کاملا ویران شده استشماره ۱۲۱ خیابان کوروسو اومبرتو، شهر آماتریچه امدادگران در این محل که قبلا پیتزافروشی بوده است، درتلاشند مردم را از زیر آوار نجات دهند


شماره ۱۵۷خیابان کوروسو اومبرتو، شهر آماتریچه ساختمان قرمز رنگ در سمت چپ، قادر به تحمل زلزله نبوده ویران شده است. ساختمان سمت راست تصویر ترکهایی زیادی برداشته استسالن شهر، سالن شهر آماتریچه.

آماتریچه سال گذشته میلادی بعنوان زیباترین شهر تاریخی ایتالیا شناخته شد. شهرت این شهر مدیون پاستاست. قرار بود در روزهای شنبه و یک شنبه ( 27 و 28 ماه اوت) پنجاهمین دوره جشنواره اسپاگتی در این شهر برگزار شود