Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

وزیردفاع اسرائیل: ایران۱۰ پایگاه نظامی سوریه را به کارخانه تولید موشک‌های پیشرفته تبدیل کرده است

بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل
بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مریم عباسی‌زاده
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنی گانتس در کنفرانسی در نیویورک تاکید کرد که ایران مرکز مطالعاتی و تحقیقات علمی سوریه در منطقه «مصیاف» را به کارخانه تولید موشک‌های میان برد و دوربرد تبدیل کرده و آن‌ها را در اختیار حزب‌الله لبنان و دیگر نیروهای نیابتی خود در منطقه قرار می‌دهد.

آگهی

بنی گانتس، وزیر دفاع‌ اسرائیل روز دوشنبه ۱۲ سپتامبر ایران را متهم به ساخت موشک‌های پیشرفته در خاک سوریه کرد. آقای گانتس گفت جمهوری‌اسلامی‌ایران با استفاده از تاسیسات نظامی در بیش از ۱۰ پایگاه سوریه در حال تولید سلاح و تغذیه نیروهای نیابتی خود در منطقه است.

موضع وزیر دفاع اسرائیل که برای دیدار با مقام‌های آمریکایی به این کشور سفر کرده در حالی بیان می‌شود که یک فرمانده بلندپایه نظامی ایران امروز حیفا و تل‌آویو را به حمله موشکی تهدید کرده است. کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران گفت که این کشور یک پهپاد دوربرد پیشرفته موسوم به «آرش۲» را مخصوص تهاجم به حیفا و تل‌آویو طراحی کرده است. 

بنی گانتس با نشان‌دادن نقشه پایگاه‌های نظامی در سوریه از همکاری نهادهای دولتی سوریه با ایران در ساخت موشک و سلاح خبر داد. او در کنفرانسی در نیویورک تاکید کرد که ایران مرکز مطالعاتی و تحقیقات علمی سوریه در منطقه «مصیاف» را به کارخانه تولید موشک‌های میان برد و دوربرد تبدیل کرده و آن‌ها را در اختیار حزب‌الله لبنان و دیگر نیروهای نیابتی خود در منطقه قرار می‌دهد.

وزیر دفاع اسرائیل تصریح کرد که این سیاست که هدفی جز «گسترش رعب و وحشت» در منطقه ندارد از زمان قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس که توسط پهپادهای آمریکایی در عراق کشته شد، شروع شده و لازم است تا متوقف شود.

اسرائیل طی هفته‌های گذشته بر شدت حملات هوایی خود در سوریه افزوده است. تل‌آویو با تشدید حملات به‌ویژه به تاسیسات فرودگاهی حکومت بشار اسد، می‌گوید در تلاش است از استفاده تهران از حریم هوایی سوریه برای ارسال سلاح به این کشور و همچنین حزب‌الله لبنان جلوگیری کند.

سخنان این مقام عالی‌رتبه اسرائیل در حالی بیان می‌شود که این کشور چندین سال است آنچه را مواضع نیروهای نزدیک به ایران در سوریه می‌نامد، هدف قرار می‌دهد. دمشق طبق روال مرسوم در برابر چنین ادعایی، سکوت اختیار کرده و تهران نیز استفاده از توانایی‌های خود در ساخت سلاح در منطقه خاورمیانه را تکذیب کرده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بمباران یک انبار اسلحه در نزدیکی فرودگاه دمشق

جنگنده های اسرائیل حوالی فرودگاه دمشق را بمباران کرد

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: ۶ شبه‌نظامی طرفدار ایران در حملات اسرائیل به سوریه کشته شدند