Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

ممنوعیت ورود به کمپ؛ پناهجویان ایزدی مقیم یونان دو هفته است در خیابان می خوابند

پناهجویان ایزدی
پناهجویان ایزدی Copyright Maya Alleruzzo/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Maya Alleruzzo/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوزفارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ده ها تن از پناهجویان ایزدی که در شمال یونان خواهان اسکان در کمپ «سرس» هستند بدلیل ممانعت مقامات یونانی دو هفته است در خیابان می خوابند.

آگهی

دهها تن از پناهجویان ایزدی مقیم کمپ پناهجویان «سرس» در شمال یونان، نزدیک دو هفته است که در خیابان می خوابند. 

مقامات کمپ پناهندگان اجازه ورود به این ایزدیها را نداده اند. 

فرهاد ۲۲ ساله، یکی از همین پناهجویان ایزدی می گوید «مقامات کمپ پناهجویان اجازه ورود به ما نمی دهند و ما نگران و خسته نمی دانیم چه کارکنیم.» 

او می گوید که دوازده روز است که شبها را در خیابان سپری می کند. در کمپ سرس در شمال یونان، بیشترین تعداد پناهجویان ایزدی اسکان یافته اند. مقامات یونانی تعداد آنها در این کمپ را بیش از ۷۰۰ نفر تخمین زده اند. 

یکی از مقامات این کمپ می گوید که «سرس» دیگر ظرفیت پذیرش پناهجویان را ندارد. به گفته او « در مجموع ۶۰ تخت در اختیار زنان و کودکان قرار گرفته است و اغلب آنهایی که بیرون می خوابند را مردان جوان تشکیل می دهند.» 

یکی از همین مردان ۲۱ ساله که دو هفته است بیرون اردوگاه می خوابد می گوید که «همه ما ۱۰۰۰ یورو به قاچاقچیان ترک داده ایم تا به اینجا برسیم و امروز این وضعیت اسفبار ماست.» عبده ابراهیم می گوید با دیگر پناهجویان ۵ روز شبانه روز راه رفته اند تا از ترکیه به یونان برسند. 

دولت محافظه کار یونان برای اینکه مانع از ورود پناهجویان به کشور بشود ورود آنها به اغلب کمپ ها را ممنوع کرده است. بسیاری از کمپ ها هم بسته شده اند. دو سال پیش تعداد کمپ های پناهجویان ۱۲۱ بود امروز تنها ۳۴ کمپ همچنان میزبان پناهجویان هستند. 

ایزدیهای عراق پس از حمله داعش به شمال عراق در سال ۲۰۱۴ آواره شدند. مردان عضو داعش بسیاری از زنان ایزدی را به عنوان برده در اختیار گرفتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصادف جاده‌ای در نزدیکی مرز یونان و ترکیه؛ پنج مهاجر جان باختند

ده‌ها نفر در جریان غرق شدن قایق پناهجویان در آب‌های ساحلی یونان مفقود شدند

آژانس مرزبانی اروپا به «سرپوش گذاشتن بر بدرفتاری یونان با پناهجویان» متهم شد