زلنسکی: حمله روسیه به ایستگاه قطار «چاپلینو» ۱۵ کشته و ۵۰ زخمی بر جا گذاشت

حمله موشکی به یک ایستگاه قطار در حومه کی‌یف/ آرشیو
حمله موشکی به یک ایستگاه قطار در حومه کی‌یف/ آرشیو Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ولودیمیر زلنسکی، در جریان سخنرانی ویدئویی در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد گفت: «همین حالا باخبر شدم. ماموران امداد و نجات مشغول کارند و احتمالا و شوربختانه، آمار قربانیان بالاتر برود.»

آگهی

رئیس جمهوری اوکراین می‌گوید روز چهارشنبه و در جریان حمله موشکی روسیه به یک ایستگاه قطار در مرکز اوکراین ۱۵ نفر کشته و ۵۰ نفر دیگر زخمی شدند.

ولودیمیر زلنسکی، در جریان سخنرانی ویدئویی در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد گفت: «همین حالا باخبر شدم. به یک ایستگاه قطار در منطقه دنیپروپتروفسک حمله موشکی شده است. موشک روی قطاری در ایستگاه چاپلینو سقوط کرده و چهار واگن مسافربری در آتش می‌سوزند. ماموران امداد و نجات مشغول کارند و احتمالا و شوربختانه، آمار قربانیان بالاتر برود.»

این حمله در سی و یکمین سالروز استقلال اوکراین از اتحاد جماهیر شوروی و در آغاز ششمین ماه از حمله نظامی روسیه روی داد. ولودیمیر زلنسکی پیش از این تاکید کرده بود که کشورش تسلیم نخواهد شد. 

در حالی که جنگ از حدود ۳ ماه پیش به مناطق شرقی و جنوبی اوکراین محدود شده و هیچ یک از دو طرف پیشروی قابل توجهی در جبهه‌ها ندارد، اوکراین روسیه را به موشک باران شهرهای مرکزی و غربی این کشور متهم می‌کند. 

پس از انفجار خودروی داریا دوگینا، دختر الکساندر دوگین، نظریه‌پرداز ناسیونالیست روس و اتهام مسکو به اجرای بمب‌گذاری از سوی اوکراین، نگرانی از واکنش‌های انتقام‌جویانه مسکو به حدی بالا گرفت که آمریکا از شهروندانش خواست فورا خاک اوکراین را ترک کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گردشگری که محل استقرار سامانه موشکی روسیه را لو داد؛ اوکراین: ممنون، به کار قشنگ‌تان ادامه دهید

تهاجم روسیه به اوکراین؛ پس از گذشت شش ماه چه چیزی درانتظار کی‌یف است؟

حمله ۳۸ «پهپاد انتحاری شاهد» به اوکراین؛ کی‌یف: ۲۶ پهپاد را سرنگون کردیم