Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

قبرس گذرنامه‌های طلایی چهار میلیاردر دیگر روس را باطل کرد

گذرنامه طلایی قبرس
گذرنامه طلایی قبرس Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قبرس اعلام کرد که تابعیت چهار میلیاردر دیگر روس را به دلیل تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه مسکو لغو کرده است

آگهی

قبرس اعلام کرد که تابعیت چهار میلیاردر دیگر روس را به دلیل تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه مسکو لغو کرده است. این چهار میلیاردر روس و خانواده‌هایشان تابعیت قبرس را بر اساس طرح «پاسپورت طلایی» این کشور به دست آورده‌ بودند.

دولت قبرس پیش‌تر در ماه آوریل نیز از لغو تابعیت ۱۱ میلیاردر روس خبر داده بود که از طریق سرمایه‌گذاری دست‌کم ۲ میلیون یورویی صاحب گذرنامه طلایی این کشور شده بودند.

اگرچه دولت قبرس به اسامی میلیاردرهای روس که شامل این تصمیم شده‌اند، اشاره نکرده است اما رسانه‌های قبرس هفته گذشته اعلام کردند که میخائیل گوتسریف، الکساندر پونومارنکو، وادیم موشکوویچ و الکسی کوزمیچوف، چهار میلیاردر روس هستند که تابعیت این کشور را از دست داده‌اند.

پیش‌تر هم برخی رسانه‌ها از لغو تابعیت آلگ دریپاسکا، ایگور کسایف، گریگوری بریوزکین و گلباخور اسماعیلوا، چهار میلیاردر دیگر روس توسط دولت قبرس خبر داده بودند.

حمله نظامی تمام‌عیار روسیه به اوکراین، قبرس و دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا را به اعمال تحریم‌های شدید علیه مسکو سوق داده است.

در پی این حمله، کمیسیون اروپا از کشورهای عضو این اتحادیه که طرح اعطای گذرنامه طلایی را اجرا می‌کردند، خواست پرونده‌های همه متقاضیان روسی و بلاروسی را دوباره بررسی کنند تا مطمئن شوند که آنها در فهرست افراد تحریم شده توسط اتحادیه اروپا قرار ندارند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

به نظر می‌رسد این درخواست کمیسیون اروپا از کشورهای عضو، به دلیل احساس خطر از این گروه از اتباع روسیه و بلاروس بوده که ممکن است در جنگ اوکراین به نفع مسکو عمل کنند.

در همین خصوص، برخی گزارش‌ها حکایت از آن دارد که یونان، جمهوری چک، ایرلند، پرتغال، اسپانیا و مالت هم در پی جنگ اوکراین، طرح گذرنامه طلایی بر اساس سرمایه‌گذاری را به حالت تعلیق درآورده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رسوایی فروش گذرنامه در کومور؛ رئیس جمهوری سابق به حبس ابد محکوم شد

غزه در آستانه قحطی؛ کشتی کمک‌رسانی از قبرس به راه افتاد

قبرس در عملیات مشترک با موساد ۲ ایرانی را به اتهام برنامه‌ریزی برای قتل تجار اسرائيلی بازداشت کرد