Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

ملوان فرانسوی پس از ۱۶ ساعت دست و پنجه نرم کردن با مرگ در اقیانوس نجات یافت

تصویری از قایق واژگون شده
تصویری از قایق واژگون شده Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ملوان ۶۲ ساله فرانسوی پس از آنکه قایقش در آب‌های اقیانوس اطلس واژگون شد، با استفاده از هوای باقیمانده در داخل قایق به مدت ۱۶ ساعت زنده ماند.

آگهی

ملوان ۶۲ ساله فرانسوی پس از آنکه قایقش در آب‌های اقیانوس اطلس واژگون شد، با استفاده از هوای باقیمانده در داخل قایق به مدت ۱۶ ساعت زنده ماند تا نیروهای امداد بتوانند جانش را نجات دهند. 

این ملوان که با قایق ۱۲ متری خود از لیسبون، پایتخت پرتغال به راه افتاده بود روز دوشنبه ساعت ۲۰ و ۲۳ دقیقه به وقت محلی درخواست کمک اضطراری کرد.

نیروهای گارد ساحلی اسپانیا اگرچه موفق شدند قایق واژگون شده را پیدا کنند اما به علت مواج بودن دریا مجبور شدند برای نجات این ملوان تا صبح روز بعد صبر کنند.

این ملوان فرانسوی در ۲۲.۵ کیلومتری از جزایر سیسارگاس در نزدیکی منطقه شمال غربی گالیسیا اسپانیا درخواست کمک کرده بود. 

یک کشتی نجات حامل ۵ غواص و همچنین ۳ هلیکوپتر در پی دریافت پیام درخواست کمک، برای یافتن و نجات این فرد که هنوز نامش اعلام نشده است، به جستجو پرداختند.

یکی از غواص‌ها پس از یافتن قایق واژگون شده برای اطمینان از زنده بودن سرنشین آن به روی بدنه قایق ضربه زد و مرد فرانسوی هم از داخل آن پاسخ داد.

اعضای تیم نجات به علت مواج بودن دریا و غروب خورشید، بالن‌های شناوری را به قایق واژگون شده متصل کردند تا از غرق شدن آن جلوگیری کنند و برای نجات سرنشین قایق تا صبح منتظر ماندند.

روز بعد، ۲ غواص به زیر قایق رفتند تا به ملوان کمک کنند. در این زمان آن‌ها متوجه شدند که او لباس غواصی به تن دارد و تا زانو در آب فرو رفته است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

ویسنته کوبلو، یکی از اعضای تیم عملیات ویژه گارد ساحلی اسپانیا گفت که ملوان قایق برای نجات پیدا کردن «به ابتکار خودش» به زیر قایق واژگون شده رفته بود.

این مرد فرانسوی پس از نجات پیدا کردن برای معاینات پزشکی به بیمارستان منتقل شد.

انجمن ایمنی و نجات دریایی اسپانیا پس از پایان عملیات نجات ملوان فرانسوی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «هر جانی که نجات داده شود، بزرگ‌ترین پاداش ما است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک کشتی با ۳۰ خدمه در سواحل هنگ‌کنگ غرق شد

جسد ده قربانی قایق گردشگری ناپدید شده در شمال ژاپن پیدا شد

یک کشتی تفریحی با ۲۶ سرنشین در ژاپن ناپدید شد