Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رستوران شناور جامبو در دریا واژگون شد

رستوران شناور جامبو غرق شد
رستوران شناور جامبو غرق شد Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رستوران شناور «جامبو» که یک جاذبه گردشگری نمادین در هنگ‌کنگ بود، هنگام عبور از جزایر پاراسل در دریای جنوبی چین واژگون شد.

آگهی

رستوران شناور «جامبو» که یک جاذبه گردشگری نمادین در هنگ‌کنگ بود، هنگام عبور از جزایر پاراسل در دریای جنوبی چین واژگون شد.

بنا به گزارش‌ها، تلاش‌ها برای نجات این رستوران شناور که مانند یک قصر امپراتوری باستانی چین طراحی شده بود، شکست‌خورده است. بر اساس اعلام شرکت رستوران آبردین، خدمه این کشتی در جریان واژگونی آن در دریا آسیب ندیده‌اند.

در بیانیه‌ای که به همین دلیل منتشر شده، آمده است که نجات رستوران شناور جامبو به دلیل عمق هزار متری دریا در محل حادثه دشوار بود.

رستوران شناور جامبو با طولی حدود ۸۰ متر و بیش از چهار دهه قدمت، برای بیش از ۳ میلیون مهمان از جمله ملکه الیزابت دوم و تام کروز غذاهای کانتونی سرو کرده است. این رستوران شناور در سال ۱۹۷۶ توسط استنلی هو، رئیس و بنیانگذار هولدینگ «اس‌جی‌ام» و مالک ۱۹ قمارخانه در ماکائو افتتاح شده بود.

رستوران شناور جامبو که با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کرد، در سال ۲۰۲۰ به دلیل ‌همه‌گیری کرونا تعطیل شد و همه کارکنان آن اخراج شدند.

بنا به گزارش‌ها این رستوران شناور از سال ۲۰۱۳ سودآور نبوده، به گونه‌ای که مجموع ضرر آن بیش از صد میلیون دلار هنگ کنگ بوده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

با وجود این شرکت رستوران آبردین اعلام کرده است که سالانه میلیون‌ها دلار هنگ‌کنگ صرف نگهداری این شناور می‌شده است.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، مدیران رستوران شناور جامبو سه‌شنبه گذشته تصمیم گرفتند که این کشتی را برای تعمیر و نگهداری با هزینه کمتر جابجا کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دختر جوان جان خود را با سفارش آنلاین غذا نجات داد

هنگ کنگ؛ فعالیت‌ استارتاپ‌های پرورش گیاهان روی سقف ساختمان‌ها

هنگ کنگ؛ کشف و ضبط کالاهای لوکس به ارزش میلیون‌ها دلار