Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

هنگ کنگ؛ فعالیت‌ استارتاپ‌های پرورش گیاهان روی سقف ساختمان‌ها

هنگ کنگ؛ فعالیت‌ استارتاپ‌های پرورش گیاهان روی سقف ساختمان‌ها
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Chris Burnsیورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پل فابرگا: «هنگ کنگ مکان مناسبی برای کشاورزی شهری است زیرا ما در شهری زندگی می کنیم که کاملا آینده گراست. ما فضای زیادی روی پشت بام ها داریم که خالی است و ما آن را زمینه ای مناسب برای تبدیل به فضاهای سبز و تولیدی می دانیم.»

آگهی

پرورش گیاهان در روی سقف ساختمان ها و آسمان خراش ها، نوآوری برخی شرکت ها مانند شرکت «جمهوری روف تاپ» است که ۷۰ مزرعه شهری در ساختمان های هنگ کنگ ساخته است. با بنیانگذار آن پل فابرگار صحبت می کنیم.

یورونیوز:‌ سلام پل، چرا این کار را از هنگ کنگ شروع کردید؟

پل فابرگا: «چرا هنگ کنگ؟ خوب، هنگ کنگ مکان مناسبی برای کشاورزی شهری است زیرا ما در شهری زندگی می کنیم که کاملا آینده گراست. ما فضای زیادی روی پشت بام ها داریم که خالی است و ما آن را زمینه ای مناسب برای تبدیل به فضاهای سبز و تولیدی می دانیم که می توانیم غذای خود را در آنجا پرورش دهیم و یک سیستم غذایی متفاوت برای آینده بسازیم. بنابراین هنگ کنگ جای مناسبی است.»

**یورونیوز: به نظر غذای اصلاح شدی ژنتیکی است، این درباره چیست؟‌
**

پل فابرگا: «بله، ما مقدای گوجه فرنگی غیرارگانیک آنجا برای نمایش داریم. ما در مزرعه پشت بام در متروپلازا، یک مرکز خرید اینجا در هنگ کنگ هستیم. آنها می خواستند فضای دلبرانه ایجاد کنند که مهمانها و ملاقات کنندگان را به مشارکت در مزرعه، مشارکت در تولید غذایشان دعوت کند و همچنین امکاناتی در اختیارشان قرار دهد که بتوانند اینجا عکس بگیرند.»

**یرونیوز: خوب چه چیزی هنگ کنگ را از لحاظ تجاری جذاب می کند؟‌
**

**پل فابرگا:‌ **«هنگ کنگ مکانی فوق العاده پویاست. شهری است که بر اساس تجارت فعالیت می کند و این چیزی است که هرکسی که از خارج می آید به سرعت متوجه آن می شود.»

هنگ کنگ به عنوان یک قدرت مالی جهانی و یک مرکز متصل به آسیا، انتخاب بسیاری از استارت آپ های اروپایی است. به گفته اتاق بازرگانی اروپا، ۳۰ درصد استارتاپ ها در هنگ کنگ خارجی هستند و ۶۰ درصد این خارجی ها اروپایی اند.

فردریک گولوب، رئیس اتاق بازرگانی اروپا در هنگ کنگ می گوید: «در شعاع پنج ساعتی به اکثریت جمعیت آسیا دسترسی پیدا می کنید. شما یک نقطه دسترسی عالی به سرزمین اصلی چین به ویژه از منطقه مرکزی شهر هنگ کنگ دارید. هنگ کنگ کارهای زیادی برای آموزش جوانان انجام داده است. شرکت‌ها، شرکت های کوچک، استارتاپ ها، با ارائه پشتیبانی زیاد مانند نهادهای کارکردی، دانشگاههای خوب، برنامه های بودجه دولتی که واقعا فراوان هستند.»

این شرکت های نوپا و شرکت های کوچک و متوسط از سراسر اروپا آمده اند. شرکت فن آوری «وکیوم لبس»، مستقر در اسلواکی یک رشدی دیدنی در همه گیری کووید داشت.

مایکل بروک، مدیر عامل وکیوم لبس می گوید: «کووید تاثیر شتاب دهنده‌ای داشت زیرا فقط ما نبودیم که رشد کردیم. واقعیت این است که بخش بزرگی از صنعت مالی دیجیتالی شد و مردم نمی خواستند ‍پول کاغذی را لمس کنند، بطوری که ما شاهد این بودیم که تقاضا برای خدمات ما به شدت افزایش یافت.»

بروک با اشاره به اینکه هنگ کنگ منطقه‌ای پر از امکانات است، می افزاید: «امروز تنها یک سوم جمعیت کشورهایی مانند فیلیپین حساب بانکی دارند اما دو سوم آنها تلفن همراه دارند، بنابراین می خواهند در اقتصاد دیجیتال مشارکت کنند این فرصت رشد فوق العاده برای ما ایجاد می کند.»

بروک می گوید که علاوه بر حمایت دولت هنگ کنگ، شرکت های نوپا و شرکت های کوچک و متوسط اکنون دارای اکوسیستمی برای حمایت از یکدیگر هستند. او می گوید که وکیوم لبس نقش تسهیل کننده را ایفا می کند.

او می افزاید: «اگر شما یک استارتاپ فن‌آوری مالی در مراحل اولیه هستید، یکی از مواردی که واقعا مهم است این است که خیلی سریع وارد بازار شوید و ما می توانیم این کار را برای شما تسریع کنیم. ما می توانیم به آنها این انرژی را بدهیم که بتوانند روند توسعه را تسریع کنند.»

هنگ کنگ و اوقات فراغت

این همه استعداد در وقت آزاد خود چه می کند؟ اینجاست که هنگ کنگ فرصت زیادی برای ایجاد تعادل بین کار و زندگی دارد.

فردریک گولوب می گوید:«من عاشق دویدن در صبح ها هستم. قدم زدن این طرف و آن طرف. اگر وقت داشته باشم که سوار یک قایق زیبا شوم و قایقرانی کنم، این واقعا چیزی است که دوست دارم.»

یورونیوز: در واقع این همان کاری است که من آخرین باری که از هنگ کنگ دیدن کردم، قبل از کووید انجام دادم. یک تجربه شگفت‌انگیز با خانواده، مانند یک نیمه تعطیلات درست در هنگ کنگ. برگردیم به شما پل، من هرگز به بالای یک آسمان خراش در هنگ کنگ نرفتم، آنجا چطوری است؟

آگهی

پل فابرگا:‌«مرتفع ترین مزرعه پشت بامی ما در حال حاضر در طبقه ۶۷ قرار دارد به این معنا که شما چشم اندازهای خارق العاده‌ای از هنگ کنگ دارید. مناظر هنگ کنگ بسیار چشمگیر است.»

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

پرواز مجانی به هنگ کنگ؛۵۰۰ هزار بلیت هواپیما از اول مارس قرعه‌کشی می‌شود

رستوران شناور جامبو در دریا واژگون شد