Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

یک کشتی تفریحی با ۲۶ سرنشین در ژاپن ناپدید شد

بندر کوچک ماهیگیری که کشتی گمشده ژاپنی سفر خود را از آنجا آغاز کرد
بندر کوچک ماهیگیری که کشتی گمشده ژاپنی سفر خود را از آنجا آغاز کرد Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جست و جوی شبانه برای یافتن این کشتی و سرنشینانش در حالی آغاز شد که خدمه در اوایل بعد از ظهر شنبه به وقت محلی هشدار غرق شدن داده بودند.

آگهی

یک کشتی کوچک تفریحی با ۲۶ سرنشین در سواحل جزیره هوکایدو در ژاپن ناپدید شد.

جست و جوی شبانه برای یافتن این کشتی و سرنشینانش در حالی آغاز شد که خدمه در اوایل بعد از ظهر شنبه به وقت محلی هشدار غرق شدن داده بودند.

تتسوئو سایتو، وزیر ترابری ژاپن به خبرنگاران گفت: «کشتی کازو-۱ روز شنبه (۲۳ آوریل) در نزدیکی شبه جزیره‌ای در شمال شرقی جزیره هوکایدو در شمال ژاپن در حال حرکت بود که در ساعت ۱۳ و ۱۳ دقیقه بعد از ظهر به وقت محلی پیام ناگواری را ارسال کرد.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

سایتو گفت: «خدمه به گارد ساحلی ژاپن اطلاع دادند که در نزدیکی شبه جزیره شیرتوکو، عرشه را آب گرفته و کشتی در حال غرق شدن است.»

وی افزود: «دو خدمه و ۲۴ مسافر در کشتی بودند که همگی جلیقه نجات به تن داشته‌اند.»

به گزارش رسانه‌های محلی، دو کودک نیز در میان ۲۴ مسافر این کشتی کوچک گردشگری بوده‌اند.

مأموران گارد ساحلی تا حدود سه ساعت پس از تماس فوری هنوز نتوانسته بودند به محل حادثه برسند. سایتو گفت که قایق و همه سرنشینان آن در حال حاضر ناپدید هستند.

کازو-۱ در آب‌های سرد و متلاطم در حال حرکت بود. به گزارش رسانه‌های محلی، دمای آب در روز در این منطقه تنها دو تا سه درجه سانتیگراد بوده است.

به گفته خبرگزاری ژاپنی کیودو به نقل از مسئولان یک تعاونی ماهیگیری محلی، قایق‌های ماهیگیری در این منطقه قبل از ظهر شنبه به دلیل وجود امواج بلند و باد شدید به بندر بازگشته بودند.

شبه جزیره شیرتوکو یک مکان طبیعی دورافتاده در شمال شرقی هوکایدو است که از سال ۲۰۰۵ به دلیل داشتن زیست‌بوم‌های زمینی و دریایی قابل توجه خود در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

مرزهای ژاپن به دلیل همه‌گیری کووید-۱۹ به روی گردشگران خارجی بسته است، بنابراین گردشگری در این کشور در حال حاضر محدود به افرادی است که در مجمع‌الجزایر ژاپن ساکن هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ملوان فرانسوی پس از ۱۶ ساعت دست و پنجه نرم کردن با مرگ در اقیانوس نجات یافت

قایق پناهجویان روهینگیا به اندونزی رسید؛ ده‌ها بازمانده پس از سه ماه سرگردانی پا به خشکی گذاشتند

شهر من توکیو؛ نیمهٔ آرام و نیمهٔ پرهیاهوی یک کلان شهر