ویدئوی اطلاعات ترکیه؛ تصاویر مظنونان ایرانی متهم به تدارک حمله به اسرائیلی‌ها در استانبول

تصویری از یک ایرانی بازداشت شده به اتهام تدارک حمله علیه شهروندان اسرائیلی در استانبول
تصویری از یک ایرانی بازداشت شده به اتهام تدارک حمله علیه شهروندان اسرائیلی در استانبول Copyright Anadolu
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادگاه کیفری استانبول برای مظنونان ایرانی که به اتهام برنامه‌ریزی برای هدف قرار دادن شهروندان اسرائیلی در ترکیه دستگیر شده بودند، حکم بازداشت صادر کرد.

آگهی

تحقیقات سازمان اطلاعات ملی و تیم‌های اطلاعاتی پلیس استانبول درخصوص پرونده ۱۰ مظنون ایرانی که در حال فراهم کردن مقدمات ترور شهروندان اسرائیلی در استانبول بودند، ادامه دارد.

خبرگزاری آناتولی گزارش داد که در ادامه این تحقیقات که با کنترل  لحظه به لحظه تصاویر صدها فیلم دوربین‌های امنیتی انجام شده است، تصاویر ۱۰ مظنون ایرانی شناسایی و منتشر شد.

بر پایه گزارش نهادهای اطلاعاتی ترکیه، مظنونان در هتل‌ و خانه‌های اجاره‌ای روزانه در مناطق مختلف اقامت می‌کردند و برای رد گم کردن به طور مستمر از خودروهای مختلف استفاده می‌کردند. همچنین بنا بر این گزارش‌ها برخی از این مظنونان با گذرنامه‌های جعلی وارد ترکیه شده بودند. 

دادگاه کیفری استانبول برای مظنونان ایرانی که به اتهام برنامه‌ریزی برای هدف قرار دادن شهروندان اسرائیلی در ترکیه دستگیر شده بودند، حکم بازداشت صادر کرد.

براساس پرونده تشکیل شده از سوی دادستان عمومی استانبول، پنج مظنون ایرانی در ۱۷ ژوئن طی عملیاتی توسط پلیس به اتهام «جاسوسی نظامی یا سیاسی» دستگیر شدند.

در تاریخ ۲۹ ژوئن نیز قاضی دادگاه برای متهمان مجید-ن، علیرضا-س، سیدمحمود-ح، حسن-ح و مریم- م حکم بازداشت صادر کرد. دادگاه کیفری استانبول همچنین برای مریم-م حکم ممنوعیت سفر و آزادی مشروط صادر کرد ولی سایر مظنونان نیز بازداشت شدند.

در ادامه تحقیق و بازجویی‌های انجام شده، عملیات دوم پلیس در ۱۴ ژوئیه در اطراف هتلی در میدان تقسیم انجام شد. در این عملیات نیز کیوان-م به ظن سازماندهی، جمال- ج به دلیل برنامه‌ریزی برای اجرای عملیات مسلحانه و ایمان-س دستگیر شدند. این افراد پس از بازجویی به حکم قاضی بازداشت شدند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

مقام‌های اسرائیلی طی دو ماه گذشته بارها در مورد سفر اتباع این کشور به ترکیه هشدار داده‌اند. آنها ایران را به تدارک برای ترور شهروندان اسرائیلی در ترکیه متهم کرده بودند. البته ترکیه در مورد حفظ امنیت شهروندان اسرائيل به مقام‌های ارشد این کشور اطمینان داده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لاپید از اسرائیلی‌ها خواست به دلیل «تهدید‌های مرتبط با ایران» به ترکیه سفر نکنند

نفتالی بنت: سپاه پاسداران بزرگترین و قاتل‌ترین سازمان تروریستی کل دنیا است

ادای احترام به «آخرین امید» مخالفان پوتین؛ پلیس روسیه صدها نفر از حامیان ناوالنی را دستگیر کرد