نفتالی بنت: سپاه پاسداران بزرگترین و قاتل‌ترین سازمان تروریستی کل دنیا است

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائيل
نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائيل   -  Copyright  AP Photo

نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائيل می‌گوید حذف سپاه پاسداران از فهرست سازمان‌های تروریستی ایالات متحده، بهای زیادی است که نباید برای توافق هسته‌ای ایران پرداخت.

آقای بنت روز یکشنبه در ابتدای جلسه کابینه اسرائيل به موضوع توافق هسته‌ای ایران اشاره کرد و سپاه پاسداران را بزگترین سازمان ترویستی جهان توصیف کرد. او در ادامه صحبت‌هایش از احتمال خروج سپاه از فهرست سازمان‌های تروریستی سخن گفت و افزود: «متاسفانه جهان عزم کرده به هر قیمتی با ایران به توافق هسته‌ای دست یابد. از جمله می‌توان به خروج سپاه از فهرست سازمان‌های تروریستی اشاره کرد.»

نفتالی بنت در ادامه سپاه را بزرگترین و قاتل‌ترین سازمان در کل جهان معرفی کرد و ادامه داد: «سپاه بر خلاف داعش یا سایر سازمان‌ها، یک دولت پشت سر خود دارد. این فقط مشکل اسرائيل نیست و کشورهای دیگر و متحدان آمریکا در منطقه نیز روز به روز و ساعت به ساعت با این سازمان سر و کار دارند.»

بنت همچنین تاکید کرد که سپاه پاسداران و نیروهای نیابتی وابسته به ایران، موشک‌ها و پهپادها را به کشورهای مختلف منطقه شلیک می‌کنند.

نخست‌وزیر اسرائيل در ادامه مدعی شد که سپاه پاسداران قصد دارد اسرائيلی‌ها و آمریکایی‌ها را در سراسر جهان به قتل برساند.

اظهارات آقای بنت همزمان با گسترش شایعات در خصوص احتمال موافقت آمریکا با موضوع خروج سپاه پاسداران از فهرست سازمان‌های تروریستی منتشر می‌شود. 

با پیشرفت گفتگوها در مذاکرات هسته‌ای و حل شدن اختلافات طرفین، به نظر می‌رسد طرف آمریکایی پذیرفته که سپاه پاسداران را از فهرست سازمان‌های تروریستی خارج کند. سپاه در زمان فعالیت دولت پیشین آمریکا در این فهرست قرار گرفته بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

نفتالی بنت می‌گوید حتی اگر آمریکا چنین تصمیمی بگیرد اسرائیل همچنان با سپاه به عنوان یک نهاد تروریستی برخورد خواهد کرد.