Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

فرمانده سابق نظامیان آمریکایی در اروپا: ضعف ارتش روسیه مانع از پیشروی معنادار آن در اوکراین شده است

راکت اندازهای چندگانه اورگان روسیه در جنگ اوکراین
راکت اندازهای چندگانه اورگان روسیه در جنگ اوکراین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک مقام بلندپایه سابق ارتش ایالات متحده آمریکا می‌گوید ضعف نیروهای روسی باعث شده است تا این کشور نتواند «پیشروی معناداری» در جبهه های جنگ اوکراین داشته باشد.

آگهی

یک مقام بلندپایه سابق ارتش ایالات متحده آمریکا می‌گوید ضعف نیروهای روسی باعث شده است تا این کشور نتواند «پیشروی معناداری» در جبهه‌های جنگ اوکراین داشته باشد.

ژنرال بن هاجس، فرمانده سابق عملیات ارتش ایالات متحده در اروپا، گفت روسیه «فاقد منابع و قابلیت‌های لازم» برای پیشروی‌های قابل توجه در منطقه دونباس شرقی اوکراین است.

وی گفت در حال حاضر زرادخانه توپخانه و موشکی روسیه «تنها مزیت» نیروهای ولادیمیر پوتین رئیس جمهور این کشور به حساب می آید. او افزود کلید موفقیت اوکراین در جنگ، خنثی کردن این تسلیحات خواهد بود و بدون آن‌ها پیروزی روسیه در نبردها دشوار خواهد شد.

آاقی هاجس گفت: «همه چیز بسته به قدرت آتش است. توانایی تخریب یا قدرت آتش روسیه چیزی است که تفاوت ایجاد می‌کند. با این حال حتی با وجود مزیت بزرگی که روس‌ها از این نظر دارند در چند هفته گذشته نتوانسته‌اند پیشرفت معناداری داشته باشند چرا که مسکو نتوانسته است «عملیات هوایی را با عملیات زمینی به گونه‌ای موثر ادغام کند.»

حملات توپخانه ای و موشکی روسیه علیه مواضع دفاعی اوکراین و همچنین مناطق غیرنظامی در طول هفته‌های اخیر باعث تلفات زیادی شده است.

مشکل دیگری که روسیه با آن مواجه است کمبود پرسنل نظامی است. بر اساس گزارش اخیر نهاد اطلاعاتی ارتش بریتانیا، این موضوع ممکن است کرملین را مجبور به استخدام زندانیان کند تا از آن‌ها در جنگ بهره بگیرد.

به گفته این مقام سابق نظامی آمریکا در چند هفته گذشته ضعف کلی روس‌ها را می‌توان از طریق ناتوانی آنان در شکستن خطوط مقدم در شرق اوکراین و پیشروی به سمت غرب به سمت شهرهای بزرگی مانند اودسا، میکولایف یا کی‌یف مشاهده کرد. در واقع پس از ماه‌ها ادامه جنگ در اوکراین، روسیه تنها فقط در همین هفته‌های اخیر بوده که توانسته موفقیت‌های نظامی کوچکی کسب کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در حالی که کرملین و حتی سازمان‌های اطلاعاتی غربی پیش‌بینی می‌کردند اوکراین به فاصله چند روز پس از آغاز تهاجم روسیه به تصرف این کشور درآید، با این حال مقاومت کی‌یف سرانجام باعث شد تا روسیه نیروهایش را از حومه پایتخت عقب بکشد. 

از آن به بعد اما جنگ به روندی خونین ولی فرسایشی در منطقه دونباس تبدیل شده است. خطوط مقدم پیوسته تغییر می‌کنند و مواضع طرفین علیرغم تبادل آتش توپخانه ها مرتبا دست‌به دست می‌شوند.

در این میان اوکراین با ورود جدید سیستم های راکتی دوربرد نظیر هیمارس، که توسط غرب تامین شده، توانسته است از مغلوبه شدن جنگ جلوگری کند.

نهاد اطلاعاتی ارتش بریتانیا در برآورده تازه خود از وضعیت جنگ گفته است با ادامه روند موجود محتمل است که نیروهای روسی فشار نظامی خود را بر نیروهای اوکراینی حفظ ‌کنند و در عین حال سازماندهی مجدد و بازسازی واحدهای ارتش خود را برای حملات بیشتر در آینده در دستور کار قرار دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله مرگبار روسیه به وینیتسا؛ وزیر خزانه‌داری آمریکا: جنگ اوکراین بزرگترین چالش برای اقتصاد جهان است

نگرانی تازه ناتو و اتحادیه اروپا؛ تسلیحات ارسالی به اوکراین در خطر قاچاق و سرقت است

جنگ در اوکراین؛ حملات کی‌یف به مناطق اشغالی خرسون، «بیش از ۵۰ سرباز روس کشته شده‌اند»