Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نخستین گروه سربازان اوکراینی برای طی دوره ویژه آموزشی وارد بریتانیا شد

سربازان اوکراینی
سربازان اوکراینی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت بریتانیا اعلام کرد که نخستین گروه از سربازان اوکراینی برای طی دوره ویژه آموزشی که در قالب بخشی از حمایت‌های لندن از کی‌یف پس از تهاجم نظامی روسیه به اوکراین ارائه می‌شود، وارد بریتانیا شدند.

آگهی

دولت بریتانیا اعلام کرد که نخستین گروه از سربازان اوکراینی برای طی دوره ویژه آموزشی که در قالب بخشی از حمایت‌های لندن از کی‌یف پس از تهاجم نظامی روسیه به اوکراین ارائه می‌شود، وارد بریتانیا شدند.

بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا روز شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «این برنامه آموزشی جدید که معطوف به تحقق اهدافی بزرگ است، مرحله دیگر حمایت بریتانیا از نیروهای مسلح اوکراین در جریان نبرد آنها در مقابل تجاوز روسیه است.»

وی افزود: «با اتکا به تخصص روزآمد ارتش بریتانیا، به اوکراین کمک خواهیم کرد تا نیروهای خود را بازسازی کند و سطح مقاومت خود را در دفاع از حق حاکمیت ملی و حق تعیین سرنوشت آتی خود، افزایش دهد.»

بنا بر اعلام وزارت دفاع بریتانیا، هزار و پنجاه نفر از پرسنل نظامی این کشور در این برنامه آموزشی مشارکت دارند؛ برنامه‌ای که در مراکز نظامی واقع در شمال غرب، جنوب غرب و جنوب شرق بریتانیا برگزار می‌شود.

وزارت دفاع بریتانیا همچنین خاطرنشان کرد، طی این دوره آموزشی که چندین هفته به طول می‌انجامد، به سربازان داوطلب اوکراینی که دارای تجربه نظامی اندکی هستند و یا اساسا فاقد تجربه نظامی هستند، مهارت‌های لازم برای نبرد موثر در خط مقدم جنگ آموزش داده می‌شود. این مهارت‌ها شامل بهره‌گیری کارآمد از انواع سلاح‌، کمک‌های اولیه، گشت زنی و درگیری مسلحانه است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

بوریس جانسون، نخست وزیر مستعفی بریتانیا، پس از آخرین سفر خود به اوکراین، اعلام کرده بود که لندن پیشنهاد آموزش گروه‌های ۱۰ هزار نفری از سربازان اوکراینی را طی دوره‌های آموزشی ۱۲۰ روزه به کی‌یف ارائه کرده است. آقای جانسون ابراز امیدواری کرده بود که اجرای این برنامه آموزشی معادله جنگ را به سود اوکراین تغییر دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیا از ارسال گلوله‌های ضدزره حاوی اورانیوم ضعیف‌شده به اوکراین دفاع کرد

جنگ اوکراین؛ زلنسکی: روسیه می‌تواند بحران دیگری برای اروپا ایجاد کند

دیوید کامرون در سفر به کی‌یف: اوکراین اجازه دارد با تسلیحات بریتانیایی به خاک روسیه حمله کند