جنگ در اوکراین؛ حملات کی‌یف به مناطق اشغالی خرسون، «بیش از ۵۰ سرباز روس کشته شده‌اند»

یک سرباز اوکراینی در سنگر در نزدیکی خرسون
یک سرباز اوکراینی در سنگر در نزدیکی خرسون Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقامات اوکراین از شهروندان این کشور خواسته‌اند از شهر اشغال شدۀ خرسون خارج شوند چراکه ارتش قصد ضدحمله و بازپس‌گیری این مناطق را دارد. کی‌یف می‌گوید در جریان بمباران یک انبار تسلیحات روسیه در این منطقه، دست‌کم ۵۲ سرباز روس کشته شده‌اند.

آگهی

بیش از چهارماه و نیم از آغاز حمله روسیه به خاک اوکراین می‌گذرد و هم اکنون نبرد در مناطق شرقی این کشور با شدت ادامه دارد.

مقامات اوکراینی از شهروندان این کشور خواسته‌اند از شهر اشغال شدۀ خرسون خارج شوند چراکه ارتش قصد ضدحمله و بازپس گیری این مناطق را دارد. کی‌یف می‌گوید در جریان بمباران یک انبار تسلیحات روسیه در این منطقه، دست‌کم ۵۲ سرباز روس کشته شده‌اند.

روز سه‌شنبه همچنین کرملین تاریخ سفر ولادیمیر پوتین به تهران را اعلام کرد؛ آنهم در حالی که آمریکا پیش‌تر از تحویل پهپادهایی با قابلیت حمل سلاح از سوی ایران به روسیه خبر داده بود.

آخرین تحولات، خبرها و رویدادهای مرتبط با تهاجم نظامی روسیه به اوکراین در روز سه‌شنبه ۱۲ ژوئیه (۲۱ تیر) را در این صفحه دنبال کنید:

12.07.2022
14:54

مذاکرات بر سر غلات در ترکیه با حضور روسیه، اوکراین و سازمان ملل

وزیر دفاع ترکیه روز سه‌شنبه گفت، هیات‌های روسیه و اوکراین در استانبول برای گفتگو درباره از سرگیری بارگیری محموله‌های غلات در دریای سیاه، روز چهارشنبه دیدار خواهند کرد.

خلوصی آکار در بیانیه‌ای گفت: این نشست چهارجانبه شامل نمایندگان سازمان ملل نیز خواهد بود. راه‌ حل های پیشنهاد شده برای از سرگیری تحویل غلات در پی ایجاد کریدورهای امن از بنادر مسدود شده اوکراین در دستور کار این مذاکرات است.

12.07.2022
14:21

کی‌یف می‌گوید پنج اوکراینی را پس از «عملیات ویژه» در منطقه خرسون آزاد کرده است

کی‌یف روز سه‌شنبه اعلام کرد، پنج اوکراینی که در منطقه خرسون در جنوب اوکراین در اسارت نیروهای روسی بودند، به لطف «عملیات ویژه» اطلاعات ارتش اوکراین آزاد شدند.

سرویس اطلاعات ارتش اوکراین (GUR) در اطلاعیه ای تاکید کرد: طی یک عملیات ویژه در سرزمین های موقتا اشغال شده منطقه خرسون، پنج شهروند اوکراینی که در اسارت اشغالگران روسی بودند، آزاد شدند.  یک از پنج فرد آزاد شده سرباز بوده و  یک نفر دیگر هم سابقه خدمت در نیروهای پلیس را دارد.

یک نفر از پنج فرد آزاد شده سرباز بوده و  یک نفر دیگر هم سابقه خدمت در نیروهای پلیس را دارد.

12.07.2022
13:50

اتحادیه اروپا حدود ۱۳.۸ میلیارد یورو از دارایی های الیگارش‌های روس را مسدود کرد

کمیسر دادگستری اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه از توقیف حدود ۱۳.۸ میلیارد دلار از دارایی‌های الیگارش‌های روس و افراد نزدیک به ولادیمیر پوتین خبر داد.
این مبلغ هنگفت عمدتا از سوی پنج عضو اتحادیه اروپا و در واکنش به تجاوز نظامی روسیه به خاک اوکراین مسدود شده‌اند. 
در همین حال وزرای دارایی کشورهای اتحادیه اروپا یک میلیارد یورو دیگر را برای کمک به کی‌یف تصویب کردند. به این ترتیب مجموع کمک های ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا به اوکراین به ۲.۲ میلیارد یورو بالغ خواهد شد.

کشتی تفریحی یکی از اُلیگارش‌های روس

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرمانده سابق نظامیان آمریکایی در اروپا: ضعف ارتش روسیه مانع از پیشروی معنادار آن در اوکراین شده است

اوکراینی‌ها از کدام کشورها بیشترین اقامت موقت را دریافت کرده‌اند؟

استولتنبرگ در کی‌یف: اوکراین بیش از همیشه به ناتو نزدیک است