Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

چینی‌ها با ماهی رباتیک پلاستیک‌خوار به جنگ آلودگی اقیانوس‌ها می‌روند

ماهی رباتیک پلاستیک‌خوار
ماهی رباتیک پلاستیک‌خوار Copyright REUTERS
Copyright REUTERS
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این ماهی رباتیک سیاه رنگ با تابش نور تغذیه می‌شود و قادر است با انرژی دریافتی از طریق تابش نور، باله‌ها و بدن خود را تکان دهد.

آگهی

محققان دانشگاه سیچوان واقع در جنوب غربی چین امیدوارند که ماهی رباتیک طراحی شده توسط آنها بتواند با خوردن ذرات پلاستیک به پاکسازی اقیانوس‌های آلوده جهان کمک کند. 

این ربات نرم‌تن که تنها ۱.۳ سانتیمتر طول دارد، فعلا قادر است که ذرات ریز پلاستیک موجود در آبهای کم عمق را ببلعد. با این حال، دانشمندان چینی در تلاشند تا با ارتقاء توانمندی این ربات بتوانند از آن برای پاکسازی آبهای عمیق اقیانوس‌ها و نیز جمع‌آوری اطلاعات لازم برای تجزیه و تحلیل آلودگی دریاها استفاده کنند. 

این ماهی رباتیک سیاه رنگ با تابش نور تغذیه می‌شود و قادر است با انرژی دریافتی از طریق تابش نور، باله‌ها و بدن خود را تکان دهد. سیستم تابش نور به دانشمندان کمک می‌کند تا این ماهی را کنترل و از برخورد آن با سایر ماهی‌ها و اجسام دیگر جلوگیری کنند.

این ماهی رباتیک اگر از سوی سایر ماهی‌ها بلعیده شود، به راحتی قادر است که از سیستم گوارش و دفع آن به سلامت عبور کند. در ساخت این ماهی از پلی اورتان (Polyurethane) استفاده شده که ماده‌ای سازگار با محیط زیست است. 

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این ماهی رباتیک افزون بر جذب آلاینده ها قادر است که خود را نیز در صورت آسیب‌دیدگی بازیابی و بازسازی کند. سرعت حرکت این ماهی به ۲.۷۶ طول بدن آن در ثانیه می‌رسد که سریعتر از اکثر ربات‌های نرم‌تن است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یافته‌های «آزاردهنده» دانشمندان از وجود تخته‌سنگ‌های پلاستیکی در سواحل جزیره دورافتاده ترینداد

اوکراین: اگر مسکو با «حسن‌ نیت» عمل کند آماده مذاکره با روس‌ها هستیم

گروه‌های مختلف فلسطینی از جمله فتح و حماس با نظارت چین به توافق رسیدند