معمای مرگ کوالاها در ایالت ویکتوریای استرالیا

یک نمونه کوالا
یک نمونه کوالا Copyright کانوا
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کوالاها تحت قانون حیات وحش ایالت ویکتوریا محافظت می‌شوند. حداکثر مجازات برای کشتن عمدی یک کوالا در ویکتوریا ۹۲۴۶ دلار جریمه نقدی یا شش ماه زندان است.

شانزده کوالا مرده در مزرعه‌ای در ایالت ویکتوریای استرالیا کشف شده‌اند و هنوز دلیل این اتفاق مشخص نشده است.

آگهی

سازمان حفاظت از محیط زیست ویکتوریا پس از پیدا شدن جسد ۱۳ کوالا در مزرعه‌ای در تاریخ ۱۴ ژوئن تحقیقاتی را آغاز کرده بود. مالکان مزرعه درباره مرگ و میر کوالاها هشدار داده بودند.

با این حال این سازمان روز دوشنبه ۱۱ ژوئیه اعلام کرد اجساد سه کوالای دیگر در این منطقه پیدا شده است که احتمال مرگ آن‌ها را از دو هفته پیش تا ۱۲ ماه پیش اعلام می‌کند.

نتایج کالبدشکافی تاکنون نتوانسته دلیل قطعی مرگ را مشخص کند. شواهدی از زخم از جمله شکستگی یا شکستگی استخوان با بررسی‌های اشعه ایکس بر روی اجساد کوالاها پیدا نشد. همچنین هیچ شواهدی از شلیک گلوله وجود ندارد.

نهاد بررسی کننده این موضوع به ارزیابی طیف وسیعی از علل احتمالی ادامه می‌دهد اما می‌گوید فقدان زخم همراه با نتایج آسیب شناسی نشان می‌دهد که مرگ و میرها می‌توانند ناشی از «عوامل محیطی» باشند.

اش بانس، مدیر عملیات نظارتی در بیانیه‌ای گفت: «ما در این بررسی همه راه‌های تحقیق را پیگیری می‌کنیم تا مشخص شود چه اتفاقی برای این کوالاها افتاده است.»

طبق آخرین تخمین در سال ۲۰۲۰ حدود ۴۱۳ هزار کوالا در سراسر ویکتوریا زندگی می‌کنند.

کوالاها تحت قانون حیات وحش ایالت ویکتوریا محافظت می‌شوند. حداکثر مجازات برای کشتن عمدی یک کوالا در ویکتوریا ۹۲۴۶ دلار جریمه نقدی یا شش ماه زندان است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استرالیا کوآلاهای وحشی را ضد بیماری مقاربتی واکسینه می‌کند

استرالیا؛ درمان کوالاهایی که دچار حریق شده‌اند

نجات کوالای تشنه توسط آتش‌نشانان استرالیایی