Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حمایت فرانسه از «حق سقط جنین» زنان آواره اوکراینی؛ ۶۰ هزار یورو به ختم داوطلبانه بارداری اختصاص یافت

بیمارستانی در کی‌یف، اوکراین
بیمارستانی در کی‌یف، اوکراین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«از زمان آغاز تجاوز روسیه به اوکراین، چندصد زن آواره اوکراینی در لهستان با محدودیت‌هایی در دسترسی به حق اولیه خود برای سقط جنین مواجه شده‌اند و در میان این زنان، بسیاری نیز در پی تجاوز و آزارهای جنسی روی داده در جریان تهاجم نظامی روسیه باردار شده‌اند.»

آگهی

وزرای امور اروپایی، بهداشت و برابری جنسیتی فرانسه با صدور بیانیه‌ای مشترک ضمن اختصاص کمک مالی، از دسترسی زنان آواره اوکراینی به حق اساسی سقط جنین حمایت کردند.

کلمان بون، بریژیت بورگینیون و ایزابل روم در این بیانیه با اشاره به این که از زمان آغاز تجاوز روسیه به اوکراین، چندصد زن آواره اوکراینی در لهستان با محدودیت‌هایی در دسترسی به حق اولیه خود برای سقط جنین مواجه شده‌اند، یادآور شدند که در میان این زنان، بسیاری نیز در پی تجاوز و آزارهای جنسی روی داده در جریان تهاجم نظامی روسیه باردار شده‌اند.

آنها تصریح کردند که زنان آواره اوکراینی در لهستان با یکی از محدودترین قوانین اروپا از نظر دسترسی به حق سقط جنین روبرو هستند؛ وضعیتی که به گفته وزرای فرانسوی به منزله تضییع حقوق اساسی آنها و تهدیدی برای سلامت جسمی و روانی آنهاست.

وزرای امور اروپایی، بهداشت و برابری جنسیتی فرانسه همچنین از اختصاص کمک مالی ۶۰ هزار یورویی به گروه «سقط جنینِ بدون مرز» خبر دادند و حمایت کامل خود را از تمامی گروه‌های مردمی و نهاد و سازمان‌های غیردولتی فعال در زمینه تسهیل دسترسی به امکان سقط جنین برای زنان آواره اوکراینی اعلام کردند. 

گروه «سقط جنین بدون مرز» از زمان تهاجم نظامی روسیه به اوکراین، به نزدیک به ۵۰۰ زن اوکراینی که مایل به سقط جنین در قلمرو لهستان بوده‌اند، کمک کرده است. 

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

حمایت مالی دولت فرانسه از گروه «سقط جنین بدون مرز» امکان ارائه کمک‌ به حداقل ۱۵۰ زن آواره اوکراینی باردار را فراهم می‌کند تا بتوانند در بحبوحه بحران آوارگی از شرایط امن و بهداشتی سقط جنین برخوردار شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از سیمون دوبووار تا حمایت دولت؛ فرانسه برای گنجاندن حق سقط جنین در قانون اساسی چه راهی را طی کرد؟

مرگ با گیوتین؛ جرم زنی که رژیم ویشی فرانسه در سال ۱۹۴۳ اعدام کرد چه بود؟

زنانه‌ترین ارتش‌های جهان کدامند؟