Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

بحران مالی در شهرداری تهران؛ «ساختمان شرکت واحد برای تامین حقوق کارکنان فروخته شد»

حضور شهردار تهران در جلسه شورای شهر
حضور شهردار تهران در جلسه شورای شهر Copyright خبرگزاری مهر
Copyright خبرگزاری مهر
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک عضو شورای شهر تهران با انتقاد از عملکرد شهرداری در امر درآمدزایی تصریح کرد که در گزارش مالی ارائه شده برای ماه‌های فروردین و اردیبهشت دست کم ۶ هزار میلیارد کسری بودجه دیده می‌شود.

آگهی

یک عضو شورای شهر تهران می‌گوید که شهرداری پایتخت برای تامین حقوق خرداد ماه کارکنان خود اقدام به فروش ساختمان شرکت واحد کرده است.

حبیب کاشانی، عضو شورای شهر تهران ضمن اعلام این مطلب و با انتقاد از عملکرد شهرداری در امر درآمدزایی تصریح کرد که در گزارش مالی ارائه شده برای ماه‌های فروردین و اردیبهشت دست کم ۶ هزار میلیارد کسری بودجه دیده می‌شود.

وی سپس یادآور شد که شهرداری برای تامین حقوق خرداد ماه کارکنان ساختمان شرکت واحد و یک قطعه زمین را به قیمت یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به فروخته است.

عضو شورای شهر تهران با طرح این انتقاد که مسئولان شهرداری در امر درآمدزایی در بهترین زمان سال موفق عمل نکرده‌‌اند، نسبت به ادامه وضع موجود هشدار داد.

وی در این خصوص تصریح کرد که شهرداری با ادامه شرایط فعلی مجبور خواهد بود که برای تامین هزینه‌ها و پرداخت حقوق کارکنان در ماه‌های آینده دیگر املاک این نهاد شهری از جمله ساختمان‌های شهر آفتاب، ساختمان همشهری و ساختمان اطلاعات را نیز به فروش برساند.

حبیب کاشانی ضمن یادآوری این نکته که تنها در معاونت شهرسازی قرار به تامین ۲۲ میلیارد تومان درآمد بوده که حاصل نشده، به ۹۰ کلان پروژه در گزارش مالی شهرداری اشاره کرد که چشم انداز ۱۰ ساله دارند؛ حال آنکه سال آینده قرار است برنامه چهارم توسعه شهر اجرا شود.

این انتقاد‌ها در حالی روز یکشنبه از سوی این عضو شورای شهر خطاب به شهردار ایراد شد که آقای زاکانی پیشتر در سخنانی اقدام به ارائه گزارشی از عملکرده ۱۰ ماهه شهرداری تهران به اعضای شورا کرده بود.

شهردار تهران که گفته می‌شود بنا بود در خصوص عملکرد ۱۰ ماهه خود در مدیریت شهری و نیز فرصت‌های سرمایه‌گذاری در شهر تهران سخن بگوید به گفته یکی دیگر از اعضای شورای شهر در این گزارش تنها به ارائه برنامه‌های دراز مدت اکتفا کرد.

ناصر امانی، عضو دیگری از شورای شهر تهران با اشاره به این نکته گفت در زمان ارائه گزارش این حس را داشته که جلسه به انتخاب شهردار اختصاص دارد.

وی در این خصوص تصریح کرد: «۱۰ ماه از حضور آقای زاکانی در شهرداری گذشته و توقع داشتیم به جای برنامه گزارش عملکرد ارائه دهند.»

جعفر تشکری هاشمی، رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر تهران نیز از جمله حاضران در جلسه بود که به گزارش ارائه شده از سوی شهردار انتقاد‌هایی وارد کرد.

وی خواستار آن شد که برنامه‌های شهرداری منطبق با طرح‌های مصوب و تعریف شده شورای شهر باشد. این عضو شورای شهر سپس تاکید کرد که در یازده ماه گذشته هیچ شکوفایی در تهران دیده نشده است.

در کنار انتقاد‌های مطرح شده اما نایب رئیس شورای شهر تهران خواستار آن شد که همکارانش به نکات مثبت عملکرد شهردار نیز بپردازند.

پرویز سروری انتقاد‌های مطرح شده را «سیاه‌نمایی» خواند و با اشاره به این نکته که در گزارش ارائه شده تحول دیده می‌شود، گفت: شهردار تهران جسارت دارد.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اخبار ضد و نقیض از انتخاب علیرضا زاکانی به عنوان شهردار تهران

مخالفت مجلس با تفحص از شهرداری تهران؛ لابی سنگین حامیان قالیباف

واکنش سازمان بازرسی کل کشور به اتهام تخلفات شهرداری تهران