بیش از نیمی از شرکت‌های اروپایی از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
افزایش استفاده از شبکه‌های اجتماعی توسط شرکت‌های اروپایی
افزایش استفاده از شبکه‌های اجتماعی توسط شرکت‌های اروپایی   -  کپی رایت  کانوا پرو

مرکز آمار اتحادیه اروپا، «یورواستات» در گزارشی اعلام کرد که بیش از ۵۹ درصد شرکت‌های فعال در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۱ دست‌کم از یکی از شبکه‌های اجتماعی استفاده کرده‌اند.

آمار ارائه شده توسط یورواستات از افزایش ۲۲ درصدی استفاده از شبکه‌های اجتماعی نسبت به سال ۲۰۱۵ حکایت دارد که حدود ۳۷ درصد بود.

بر اساس گزارش یورواستات که روز پنج‌شنبه ۳۰ ژوئن منتشر شده، میزان استفاده از شبکه‌های اجتماعی توسط شرکت‌های مالت در سال ۲۰۲۱ بیش از شرکت‌های سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا در همین بازه زمانی بوده است.

پس از مالت با ۸۴ درصد، سوئد و هلند با ۸۰ درصد و فنلاند با ۷۹ درصد در جایگاه بعدی قرار می‌گیرند که شرکت‌هایشان از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند.

اما کمترین میزان استفاده از شبکه‌های اجتماعی توسط شرکت‌ها در رومانی با ۳۶ درصد، بلغارستان با ۳۹ درصد و اسلواکی با ۴۵ درصد مشاهده می‌شود.

یورواستات همچنین در گزارش خود به این نکته اشاره دارد که میزان استفاده شرکت‌های اروپایی از شبکه‌های اجتماعی در مقایسه با سال ۲۰۱۵ در همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا به جز یک کشور افزایش یافته است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

بر پایه این گزارش، استفاده شرکت‌های اروپایی از شبکه‌های اجتماعی در بلژیک و فرانسه رشدی ۳۱ درصدی، در لتونی رشدی ۳۰ درصدی و در فنلاند رشدی ۲۹ درصدی داشته‌اند.

در میان کشورهای اتحادیه اروپا، ایرلند تنها کشوری است که میزان استفاده شرکت‌هایش از شبکه‌های اجتماعی در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۲۰۱۵ تغییری نکرده است.