چند درصد مردم کشورهایی اروپایی در شبکه‌های اجتماعی فعال هستند؟

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
پاریس
پاریس   -  کپی رایت  AP Photo

نرخ مشارکت جمعیت ۱۶ تا ۷۴ ساله اتحادیه اروپا در شبکه‌های اجتماعی با ۳ درصد افزایش به ۵۷ درصد در سال ۲۰۲۰ رسید.

اداره آمار کمیسیون اروپا(یورواستات) به مناسبت روز جهانی رسانه‌های اجتماعی(۳۰ ژوئن) نتایج نظرسنجی انجام شده در مورد میزان مشارکت مردم کشورهای عضو اتحادیه اروپا در شبکه‌های اجتماعی را منتشر کرد که بر پایه آن جمعیت ۱۶ تا ۷۴ ساله دانمارک با ثبت نرخ مشارکت ۸۵ درصدی در صدر قرار گرفت.

بر پایه نتایج این نظرسنجی، به طور متوسط ۸۷ درصد جمعیت جوان و ۲۲ درصد سالخوردگان ساکن اتحادیه اروپا طی سه ماه پیش از انجام این نظرسنجی در شبکه‌های اجتماعی فعال بوده‌اند که میانگین وزنی آن در مقایسه با سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۳ درصد افزایش یافته و در مقایسه با نرخ مشارکت ۳۶ درصدی در سال ۲۰۱۱، نشان از رشد چشم‌گیر فراگیری استفاده از شبکه‌های اجتماعی در میان مردم اتحادیه دارد.

در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا پس از دانمارک، بزرگسالان ساکن در کشورهای بلژیک(۷۹ درصد)، قبرس(۷۸ درصد)، فنلاند(۷۵ درصد) و مجارستان(۷۴ درصد) بیشترین نرخ مشارکت در شبکه‌های اجتماعی را از آن خود کردند.

Eurostat
میزان مشارکت مردم کشورهای اتحادیه اروپا در شبکه‌های اجتماعیEurostat

نتایج نظرسنجی یورواستات همچنین نشان می‌دهد که در میان جوانان ۱۶ تا ۲۴ ساله ساکن در اتحادیه اروپا تقریباً ۸۷ درصد افراد در شبکه‌های اجتماعی فعال هستند که این نرخ از ۹۷ درصد در دانمارک تا ۷۹ درصد در ایتالیا در نوسان است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بر پایه نتایج این نظرسنجی، در میان افراد ۶۵ تا ۷۴ ساله نیز بیش از یک پنجم مردم اتحادیه اروپا معادل ۲۲ درصد در شبکه‌های اجتماعی مشارکت دارند که بالاترین نرخ در دانمارک با ۶۰ درصد و پایین‌ترین حد با ۱۰ درصد در کرواسی به ثبت رسیده است. پس از دانمارک، سالخوردگان بلژیک(۴۹ درصد) و فنلاند(۴۶ درصد) بیش از جمعیت مُسن سایر کشورهای اروپایی از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند.