Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

چند درصد مردم کشورهایی اروپایی در شبکه‌های اجتماعی فعال هستند؟

پاریس
پاریس Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از دانمارک، سالخوردگان بلژیک(۴۹ درصد) و فنلاند(۴۶ درصد) بیش از جمعیت مُسن سایر کشورهای اروپایی از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند.

آگهی

نرخ مشارکت جمعیت ۱۶ تا ۷۴ ساله اتحادیه اروپا در شبکه‌های اجتماعی با ۳ درصد افزایش به ۵۷ درصد در سال ۲۰۲۰ رسید.

اداره آمار کمیسیون اروپا(یورواستات) به مناسبت روز جهانی رسانه‌های اجتماعی(۳۰ ژوئن) نتایج نظرسنجی انجام شده در مورد میزان مشارکت مردم کشورهای عضو اتحادیه اروپا در شبکه‌های اجتماعی را منتشر کرد که بر پایه آن جمعیت ۱۶ تا ۷۴ ساله دانمارک با ثبت نرخ مشارکت ۸۵ درصدی در صدر قرار گرفت.

بر پایه نتایج این نظرسنجی، به طور متوسط ۸۷ درصد جمعیت جوان و ۲۲ درصد سالخوردگان ساکن اتحادیه اروپا طی سه ماه پیش از انجام این نظرسنجی در شبکه‌های اجتماعی فعال بوده‌اند که میانگین وزنی آن در مقایسه با سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۳ درصد افزایش یافته و در مقایسه با نرخ مشارکت ۳۶ درصدی در سال ۲۰۱۱، نشان از رشد چشم‌گیر فراگیری استفاده از شبکه‌های اجتماعی در میان مردم اتحادیه دارد.

در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا پس از دانمارک، بزرگسالان ساکن در کشورهای بلژیک(۷۹ درصد)، قبرس(۷۸ درصد)، فنلاند(۷۵ درصد) و مجارستان(۷۴ درصد) بیشترین نرخ مشارکت در شبکه‌های اجتماعی را از آن خود کردند.

Eurostat
میزان مشارکت مردم کشورهای اتحادیه اروپا در شبکه‌های اجتماعیEurostat

نتایج نظرسنجی یورواستات همچنین نشان می‌دهد که در میان جوانان ۱۶ تا ۲۴ ساله ساکن در اتحادیه اروپا تقریباً ۸۷ درصد افراد در شبکه‌های اجتماعی فعال هستند که این نرخ از ۹۷ درصد در دانمارک تا ۷۹ درصد در ایتالیا در نوسان است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بر پایه نتایج این نظرسنجی، در میان افراد ۶۵ تا ۷۴ ساله نیز بیش از یک پنجم مردم اتحادیه اروپا معادل ۲۲ درصد در شبکه‌های اجتماعی مشارکت دارند که بالاترین نرخ در دانمارک با ۶۰ درصد و پایین‌ترین حد با ۱۰ درصد در کرواسی به ثبت رسیده است. پس از دانمارک، سالخوردگان بلژیک(۴۹ درصد) و فنلاند(۴۶ درصد) بیش از جمعیت مُسن سایر کشورهای اروپایی از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیش از نیمی از شرکت‌های اروپایی از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند

در صورت ترک شبکه‌های اجتماعی چند کتاب می‌توانید بخوانید؟ محاسبه کنید

وتوی رئيس جمهور گرجستان در کمیته پارلمانی رد شد؛ گام اصلی برای تصویب «عوامل خارجی» برداشته شد؟