تحقیقات گسترده اف‌بی‌آی در باره آزار جنسی کشیشان نیواورلئان آغاز شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تحقیقات در باره آزار جنسی در کلیسای کاتولیک نیواورلئان
تحقیقات در باره آزار جنسی در کلیسای کاتولیک نیواورلئان   -  کپی رایت  AP Photo

اف‌بی‌آی تحقیقات مفصلی را در باره موارد آزار جنسی در کلیسای کاتولیک رومی «نیواورلئان»، شهری در ایالت لوئیزیانا آغاز کرده که قدمت آن به چندین دهه قبل باز می‌گردد.

به گفته کارکنان و دیگر افراد مطلعی که این اطلاعات را در اختیار آسوشیتدپرس گذاشتند ورود پلیس فدرال آمریکا به تحقیقات این پرونده کم سابقه بوده است.

تحقیقات اف‌بی‌آی همچنین قرار است احتمال اینکه کودکان برای آزار جنسی توسط کشیش‌ها به آن سوی مرزهای ایالتی برده شده باشند را به طور ویژه مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند.

بیش از ده‌ها قربانی احتمالی سوء استفاده جنسی از سوی کشیش‌ها به عنوان بخشی از تحقیقات در میان اتهامات دیگر که در حال بررسی است، تاکنون مورد سوال قرار گرفتند و در ادامه باید مشخص شود که آیا کشیش‌های شکارچی را می توان به موجب قانون فدرال «مان» تحت پیگرد قانونی قرار داد؟

«مان» یک قانون ضد قاچاق جنسی با قدمت بیش از یک قرن است که عبور افراد از مرزهای ایالتی به منظور برقراری روابط جنسی غیرقانونی را ممنوع می کند.

در برخی از پرونده‌های آزار جنسی در نیواورلئان که در حال بررسی است، ادعا شده که روحانیون هنگام سفر به اردوگاه‌های می‌سی‌سی‌پی یا پارک‌های تفریحی در تگزاس و فلوریدا کودکان را مورد سوء استفاده جنسی قرار می‌دادند.

اداره تحقیقات فدرال آمریکا همانند پلیس ایالت لوئیزیانا که به اف‌بی‌آی در این تحقیقات کمک می کند، از اظهار نظر در این خصوص امتناع کرده و اسقف‌نشینان نیواورلئان نیز ترجیح داه‌اند از بحث در مورد تحقیقات پلیس فدرال در خصوص پرونده آزار جنسی کودکان خودداری کنند.

این تحقیقات می تواند اعتبار و حوزه نفوذ اسقف‌نشینان را با مخاطرات حقوقی و قانونی عمیق تری مواجه کند زیرا از پیش با موجی از شکایت‌های مرتبط با موارد سوء استفاده جنسی و نیز گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر اینکه رهبران کلیسا چشمان خود را به روی نسل‌ «کشیش‌های شکارچی» بسته‌اند، مواجه شده است.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید