Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

عذرخواهی کلیسای کاتولیک آلمان برای سوء استفاده جنسی کشیشان از هزاران کودک

عذرخواهی کلیسای کاتولیک آلمان برای سوء استفاده جنسی کشیشان از هزاران کودک
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بر اساس یک گزارش پژوهشی دست کم ۳۶۷۷ کودک بین سالهای ۱۹۴۶ تا ۲۰۱۴ که بیشترشان پسر بچه هایی با حداقل ۱۳ سال سن بوده‌اند توسط دست کم ۱۶۷۰ کشیش مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند.

آگهی

کلیسای کاتولیک آلمان روز سه شنبه به دلیل سوء استفاده جنسی کشیشان از هزاران کودک، عذرخواهی کرد و وعده حل این مشکل را داد.

این عذرخواهی پس از آن مطرح شده است که گزارشی درباره آزار جنسی کودکان توسط کلیسا، منتشر شد که نشان می‌دهد در طول چندین دهه از زمان جنگ جهانی دوم تا سال ۲۰۱۴ بیش از ۳۶۰۰ کودک مورد آزار جنسی کشیشان قرار گرفته اند.

راینهارت مارکس، کاردینال شهر مونیخ و رئیس «مجمع کنفرانس اسقف‌های آلمان» گفت که وی «برای تمام اشتباهات و رنج‌هایی» که کلیسای کاتولیک باعث شده است عذرخواهی می کند. او گفته است که از این ماجرا احساس شرم می کند.

راینهارت مارکس همچنین افزوده است: «آزار جنسی جنایت است و عاملان آن باید تنبیه شوند.» او همچنین اظهار تاسف کرد که کلیسا برای مدت طولانی‌ایی چشمش را بر این موضوع بسته و آنرا انکار کرده است.

گزارش پژوهشی ۳۵۶ صفحه‌ای که محتوای آن در اواسط سپتامبر به رسانه‌ها درز پیدا کرد نشان می دهد که دست کم ۳۶۷۷ کودک بین سالهای ۱۹۴۶ تا ۲۰۱۴ که بیشترشان پسر بچه‌هایی با حداقل ۱۳ سال سن بوده‌اند توسط دست کم ۱۶۷۰ کشیش مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند.

کاردینال مارکس گفته است که او همه تلاشش را بکار می گیرد تا این مشکل را حل کند و به این منظور کمیسیونی را برای شفاف سازی درباره این موضوع تشکیل خواهد داد.

بر اساس آمار منتشر شده تا پایان سال ۲۰۱۷، کلیسای کاتولیک آلمان ۲۳ میلیون پیرو داشته است و اکنون تحت فشارهای بیشتری است که با آزار جنسی کودکان به شکل واقعی مبارزه کند.

با این حال کلیسا تاکنون حاضر نشده است درهای بایگانی خود را به تمامی به روی محققان باز کند تا ابعاد آزار جنسی کشیشان مشخص شود. یافته های پژوهش حاضر نیز تحت فشار وزیر دادگستری آلمان امکان تحقق یافته است که کلیسا را مجبور کرد بخشی از آرشیو را در اختیار محققان قرار دهد.

پرفسور هارالد درسینگ از انستیتو روانشناسی مانهایم و از مدیران این گزارش پژوهشی می گوید که گستردگی آمار این آزار جنسی او را شگفت زده و بشدت متاثر کرده است. وی می گوید آماری که او و تیمش به آن دست پیدا کرده اند تنها نوک کوه یخ آزار جنسی کودکان توسط کلیسای کاتولیک است. وی همچنین گفته است که این مشکل تنها به گذشته اختصاص ندارد و آزار جنسی مسئله حال حاضر است نه اینکه به گذشته تعلق داشته باشد.

آزار و سوء استفاده جنسی کودکان توسط کلیسا موضوعی است که در بسیاری از کشورها رسوایی به بار آورده است با این حال هنوز ابعاد واقعی این سوء استفاده ناشناخته مانده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گزارش رسمی سوء استفاده جنسی کلیسای کاتولیک فرانسه از ۲۱۶ هزار کودک منتشر شد

نخست وزیر ایرلند مسئولیت حکومت در رسوایی خانه‌های «مادر و کودک» کلیسا را پذیرفت

یکی دیگر از قربانیان آزار جنسی کشیش ها کمیسیون محافظت از کودکان را ترک کرد