Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تایوان جت‌های خود را برای هشدار دادن به هواپیماهای چینی به پرواز درآورد

پرواز یک جنگنده نیروی هوایی تایوان در یک پایگاه نظامی این کشور
پرواز یک جنگنده نیروی هوایی تایوان در یک پایگاه نظامی این کشور Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تایوان از به پرواز درآوردن شماری از جنگنده‌های خود در پی ورود ۲۹ فروند جت نظامی چینی به منطقه شناسایی پدافند هوایی خود در روز سه‌شنبه ۲۱ ژوئن خبر داد.

آگهی

تایوان از به پرواز درآوردن شماری از جنگنده‌های خود در پی ورود ۲۹ فروند جت نظامی چینی به منطقه شناسایی پدافند هوایی خود در روز سه‌شنبه ۲۱ ژوئن خبر داد.

جنگنده‌های نیروی هوایی چین در طول ۲ سال گذشته بارها با دسته‌های پروازی پرشمار وارد منطقه شناسایی پدافند هوایی تایوان موسوم به «آدیز» شده‌اند، رخدادی که با شکایت تایپه همراه بوده است.

منطقه آدیز با حریم هوایی سرزمینی تایوان یکسان نیست و منطقه‌ای بسیار بزرگ‌تر را در برمی‌گیرد که با بخشی از منطقه شناسایی دفاع هوایی خود چین هم همپوشانی دارد.

در هر حال تایوان فعالیت‌های نظامی مکرر چین در نزدیکی خود را جنگ «منطقه خاکستری» می‌نامد که برای فرسوده ساختن نظامیان تایوانی و آزمایش پاسخ‌های تایپه طراحی شده است.

وزارت دفاع تایوان اعلام کرد که نیروی هوایی چین در آخرین مأموریت خود از ۱۷ جنگنده‌، ۶ بمب‌افکن «اچ-۶»، یک هواپیمای سوخت‌گیری و شماری جت‌های هشدار سریع و ضد زیردریایی استفاده کرده است.

بر اساس گزارش وزارت دفاع تایوان، برخی از هواپیماهای نظامی چین که به سمت اقیانوس آرام پرواز کردند.

این وزارتخانه همچنین خبر داده که هواپیماهای جنگی تایوان برای هشدار دادن به هواپیماهای نظامی چین به پرواز درآمده‌اند و سامانه‌های موشکی دفاع هوایی تایوان هم برای نظارت بر فعالیت‌های نظامی چین مستقر شده بودند.

تهاجم هوایی روز سه‌شنبه جنگنده‌های نظامی چین به حریم هوایی تایوان، بزرگ‌ترین تهاجم از ۳۰ مه است که ۳۰ جت جنگی چین وارد منطه شناسایی پدافند هوایی تایوان موسوم به «آدیز» شدند.

چین روز جمعه سومین ناو هواپیمابر خود را به نام «فوجیان» که برگرفته از نام استانی در ۱۸۰ کیلومتری تایوان است، به آب انداخت.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

ارتش چین ماه گذشته اعلام کرد که رزمایشی را در اطراف تایوان با عنوان «هشدار جدی» علیه «تبانی» این کشور با آمریکا انجام داده است.

این رزمایش پس از آن انجام شد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا از احتمال پاسخ نظامی واشنگتن به پکن در صورت حمله به تایوان سخن گفته بود.

چین در ماه‌های گذشته فشار بر تایوان را برای دست‌کشیدن از ادعای استقلال افزایش داده است. اما دولت تایپه اعلام کرده که خواهان صلح است اما در صورت حمله از خود دفاع خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمارش معکوس برای ورود پلوسی؛ جنگنده‌های چینی بر فراز خط مرزی تنگه تایوان به پرواز درآمدند

سوئیس: چین به تایوان حمله کند در تحریم پکن با اتحادیه اروپا همگام می‌شویم

رزمایش «مجازات تایوان» چین با انجام حملات موشکی ساختگی؛ تایپه: تسلیم نمی‌شویم