Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حق انصراف برای بازیگران پورن در ژاپن حتی یک سال پس از پخش فیلم

مصوبه دفاع از حقوق بازیگران پورنو در ژاپن
مصوبه دفاع از حقوق بازیگران پورنو در ژاپن Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنا به قانون جدید بازیگران فیلم‌های پورنو تا یک سال پس از انتشار اثری که در آن نقش‌آفرینی کرده‌اند می‌توانند قرارداد خود را فسخ کنند.

آگهی

اعضای پارلمان ژاپن به طرحی رای دادند که از حقوق افرادی که مجبور به نقش‌آفرینی در فیلم‌های پورنو شده‌اند حمایت می‌کند. 

از این مصوبه به عنوان تلاشی «پیشگامانه» در راستای مقابله با سوءاستفاده در صنعت پورنوگرافی یاد شده است. بنا به قانون جدید بازیگران فیلم‌های پورنو تا یک سال پس از انتشار اثری که در آن نقش‌آفرینی کرده‌اند می‌توانند قرارداد خود را فسخ کنند. آنها برای فسخ قرارداد خود مجبور به ارائه دلیل یا پرداخت جریمه نخواهند بود.

این در حالی است که تهیه‌کننده فیلم‌ها در صورت فسخ قرارداد از طرف هنرپیشه‌ها می‌بایست فیلم منتشرشده را از پایگاه‌های اینترنتی حذف کنند و جلوی انتشار آن را بگیرند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هدف از این قانون جلوگیری از باج‌خواهی تهیه‌کنندگان از بازیگران پورنو پس از حضور آنها در برابر دوربین و انتشار فیلم‌ها عنوان شده است. مصوبه اعضای پارلمان ژاپن در عمل زمینه اعمال فشار از سوی تهیه‌کنندگان بر بازیگران را از بین می‌برد. این اعمال فشار اغلب با طرح این استدلال که فیلم منتشرشده برای همیشه بر روی اینترنت در دسترس خواهد بود صورت می‌گیرد. 

تهیه‌کنندگان فیلم‌های پورنو همچنین طبق قانون جدید مجبور هستند تا پس از امضای قرارداد با بازیگران به مدت یک ماه برای آغاز کار فیلمبرداری صبر کنند. فاصله زمانی بین زمان انتشار فیلم پورنو و عقد قرارداد با هنرپیشه‌ها نیز چهار ماه تعیین شده است. 

نتیجه یک پژوهش در ژاپن نشان داده است که حدود یک چهارم از دختران نوجوان و زنان ۲۰ تا ۴۰ ساله در این کشور پیشنهادهایی برای امضای قرارداد به عنوان مدل دریافت کرده‌اند. این قراردادها در عمل می‌تواند مقدمه‌ای برای اعمال فشار بر زنان و دختران نوجوان برای جذب آنها به صنعت پورنوگرافی باشد. 

طراحان قانون جدید امیدوارند تا به این ترتیب بتوانند مانع از سوءاستفاده از قرارداد کار مدل‌‌ها به عنوان پوششی برای جذب زنان به صنعت پورنوگرافی شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هوش مصنوعی با شعار «لختش کنید»؛ دختران نوجوان اسپانیایی قربانی پخش تصاویر برهنه جعلی شدند

«کاروشی» در ژاپن؛ معلم‌هایی که در اثر کار زیاد جان خود را از دست می‌دهند

شهرداری توکیو برای افزایش نرخ زاد و ولد اپلیکیشن دوستیابی راه‌اندازی می‌کند