Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اتحادیه اروپا بیش از ۱۰۰ هزار واکسن آبله میمون را خریداری می‌کند

واکسیناسیون علیه آبله میمون (عکس تزئینی است)
واکسیناسیون علیه آبله میمون (عکس تزئینی است) Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

موارد ابتلا به بیماری آبله میمون تاکنون در ۱۹ کشور عضو اتحادیه اروپا و همچنین نروژ و ایسلند گزارش شده است.

آگهی

کمیسیون اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه با شرکت داروسازی «باوارین نوردیک» برای خرید بیش از ۱۰۰ هزار دوز واکسن برای مقابله با شیوع بیماری آبله میمون به توافق دست یافت. 

بنا به اعلام کمیسیون اتحادیه اروپا این شرکت دانمارکی ۱۰۹ هزار و ۹۰ دوز واکسن به این اتحادیه تحویل خواهد داد. موارد ابتلا به بیماری آبله میمون تاکنون در ۱۹ کشور عضو اتحادیه اروپا و همچنین نروژ و ایسلند گزارش شده است. توافق خرید واکسن برای مقابله با این بیماری با الگوبرداری از طرح خرید دسته جمعی واکسن برای مقابله با ویروس کرونا به دست آمد. 

واکسن‌های شرکت «باوارین نوردیک» تحت عنوان «ایموانکس» در اروپا به بازار عرضه شده است. مجوز تزریق این واکسن برای مقابله با آبله در بزرگسالان سال ۲۰۱۳ در اروپا صادر شد. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

آژانس دارویی اروپا اوایل ماه جاری میلادی اعلام کرده بود که مذاکرات با شرکت «باواریان نوردیک» برای استفاده از واکسن «ایموانکس» علیه بیماری آبله میمون را آغاز کرده است. شیوع این بیماری در اروپا که تاکنون تنها به صورت محلی در مناطقی از آفریقا شیوع پیدا می‌کرد نگرانی‌هایی را برای مقامات بهداشتی کشورهای اروپایی پدید آورده است. 

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در اروپا توصیه می‌کند که افراد پس از آنکه در معرض ابتلا به بیماری آبله میمون قرار گرفتند به سرعت در برابر آن واکسینه شوند تا به این ترتیب از بروز علائم بیماری جلوگیری شود یا از شدت آن کاسته شود. 

کمیسیون اتحادیه اروپا قرار است واکسن‌های خریداری شده را در اختیار ۲۷ کشور عضو این اتحادیه و همچنین نروژ و ایسلند قرار دهد. به گفته مقامات اروپایی از روز ۱۸ مه تاکنون حدود ۹۰۰ مورد ابتلا به بیماری آبله میمون در کشورهای اروپایی گزارش شده است. کمیسیون اتحادیه اروپا ارزش قرارداد خرید واکسن از «باوارین نوردیک» را اعلام نکرده است. 

بنا به اعلام سازمان جهانی بهداشت تعداد موارد تائید شده ابتلا به بیماری آبله میمون در کشورهایی که سابقه شیوع آن به صورت محلی را ندارند به نزدیک به ۱۳۰۰ مورد رسیده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا احتیاط بر سر اعلام آبله میمون به‌عنوان بحران جهانی چالش برانگیز شده است؟

شناسایی بیش از ۷۰۰ مورد ابتلا به آبله میمون در جهان؛ ۲۱ مورد در آمریکا ثبت شد

گردش به راست اروپا با وجود مقاومت میانه‌روها؛ نتایج انتخابات اروپا چه آینده‌ای را رقم خواهد زد؟