کودک ۲ ساله پدر را کشت، مادر به قتل غیرعمد متهم شد

Access to the comments نظرها
نگارش از مریم عباسی‌زاده
عکس تزیینی است
عکس تزیینی است   -  Copyright  Canva

مقامات محلی ایالت فلوریدای آمریکا روز دوشنبه اعلام کردند که یک پسربچه دو ساله با اسلحه‌ به سمت پدرش شلیک کرده و منجر به مرگ وی شده است. 

طبق گزارش های اولیه این اسلحه پر، در دسترس این کودک قرار داشته است. مادر این پسربچه دو ساله به اتهام سهل انگاری و قتل غیرعمد تحت تعقیب قرار گرفته است.

ماجرا به ۲۶ ماه مه و تماس تلفنی از خانه قربانی با پلیس بر می گردد. ماموران در مراجعه به محل متوجه شدند که مادر، ماری آیالا، در حال انجام ماساژ قلبی و احیای همسرش، رجی مابری است. در ابتدا گمان می‌رفت که فرد خودش به سمت خود شلیک کرده اما بنابر شهادت برادر ۵ ساله این پسر، برادر کوچک‌تر به طور تصادفی از پشت به سمت پدر شلیک کرده است.

در این حادثه، پدر ۲۶ ساله در حالی که مشغول انجام یک بازی ویدیویی مقابل رایانه خود بوده به ضرب گلوله فرزند خردسالش کشته شده است.

مقامات پلیس محلی می‌گویند این زوج پیش‌تر به دلیل عدم سرپرستی مناسب و بی‌توجهی به فرزندانشان و همچنین نگهداری مواد مخدر، در آزادی مشروط به سر می‌برده‌اند. 

یکی از مقامات محلی در یک کنفرانس خبری گفت: اسلحه در جای مناسبی پنهان نشده بود و درون یک ساک روی زمین قرار داشته و به‌راحتی قابل دسترس بوده است.

این مقام محلی همچنین افزود: همسر این مرد به قتل غیرعمد متهم شده و این امکان وجود دارد که ۱۵ سال را در حبس بگذراند.

در این حادثه مرگبار ۳ کودک دو ساله ، پنج ساله و شش ماهه دیگر حضور داشتند که به هیچ‌یک آسیبی نرسیده است.

در ایالات متحده چنین فجایعی بارها اتفاق افتاده است، در آگوست ۲۰۲۱، یک کودک ۲ ساله اسلحه‌ای را از کوله پشتی «سگ‌های نگهبان» خود در آورد و سپس به مادرش که در وسط جلسه زوم با همکارانش بود  شلیک کرد و با یک گلوله در سر به قتل رساند.

 انیمیشن سگهای نگهبان یا Paw Patrol کارتون محبوب کودکان است.

این در حالی‌ است که آمریکا به تازگی شاهد یکی از خونبارترین کشتارهای دانش آموزان دبستانی خود بوده است. در ۲۴ ماه مه سالجاری ۱۹ کودک دبستانی به همراه ۲ معلم خود در شهر یوالدای تگزاس توسط نوجوانی ۱۸ ساله قتل‌عام شدند.  

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید