Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ایلان ماسک باز هم توییتر را به لغو پیشنهاد خرید تهدید کرد

ایلان ماسک
ایلان ماسک Copyright Patrick Pleul/(c) dpa-Zentralbild POOL
Copyright Patrick Pleul/(c) dpa-Zentralbild POOL
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایلان ماسک بارها با انتقاد از عملکرد این شبکه اجتماعی پرکاربر، تهدید کرده بود که در صورت عدم رضایت، این پیشنهاد را معلق و حتی یکجانبه لغو خواهد کرد. با این حال این نخستین بار است که او چنین تهدیدی را در قالب اسناد رسمی مطرح می‌کند.

آگهی

ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان توییتر را به مقاومت در برابر درخواست‌هایش برای ارائه اطلاعات متهم و تهدید کرد که در صورت ادامه وضع موجود، ۴۴ میلیارد یورو بهای پیشنهادی برای خرید این شبکه اجتماعی را نمی‌پردازد. 

این درخواست و تهدید از سوی ایلان ماسک به مقام‌ آمریکایی نظارت بر بازار مالی تقدیم و در سایت این نهاد قابل مشاهده است. بر اساس این سند، آقای ماسک از مدیریت حقوقی توییتر درخواست کرده تا تمام داده‌ها درباره اسپم‌ها و حساب‌های دروغین را در اختیار او قرار دهند. این درخواست از سوی توییتر رد شده است. 

ایلان ماسک از زمان اعلام پیشنهاد ۴۴ میلیارد دلاری برای خرید بخش اعظم سهام توییتر در ماه آوریل، بارها با انتقاد از عملکرد این شبکه اجتماعی پرکاربر، تهدید کرده بود در صورت عدم رضایت، این پیشنهاد را معلق و حتی یکجانبه لغو خواهد کرد. با این حال این نخستین بار است که او چنین تهدیدی را در قالب اسناد رسمی مطرح می‌کند. 

دان ایوس، عضو موسسه حقوقی ودباش آمریکا می‌گوید که این تهدید دوباره «نشانگر آن است که ایلان ماسک به دنبال راهی برای الغای توافق خرید  می‌گردد.» در حالی‌ که به نظر می‌رسد مدیران کنونی توییتر قطعا به این تهدید رسمی پاسخ خواهند داد، گروهی از کارشناسان صنعت پردازش داده‌ها معتقدند این کشمکش‌ها می‌تواند با هدف کاهش قیمت پیشنهادی از سوی ایلان ماسک انجام شود. 

براساس توافق خرید میان توییتر و ایلان ماسک، فسخ قرارداد می‌تواند در شرایطی، طرف «متخلف» را موظف به واریز یک میلیارد دلار به‌عنوان غرامت به حساب طرف دیگر کند.

اختلاف ایلان ماسک با توییتر بر سر چیست؟

توییتر می‌گوید براساس تحلیل داده‌‌های این شرکت، تنها ۵ درصد حساب‌ها و فعالیت‌های این شبکه اجتماعی از سوی اسپم‌ها و کاربران دروغین انجام می‌شود.

ایلان ماسک با انتقاد از روش پردازش داده‌های توییتر، آن را «نامتناسب» خوانده و می‌گوید برای تحیلیل دقیق‌تر باید به داده‌های بیشتری دسترسی داشته باشد. براساس اسنادی که وی به نهاد ناظر بازارهای مالی ایالات متحده تقدیم کرده، توییتر از دادن پاسخ درست به این درخواست، چه به‌صورت کتبی و چه به‌شکل شفاهی، طفره می‌رود. علاوه‌بر این، ایلان ماسک می‌گوید برای اتمام عملیات سرمایه‌گذاری و تراکنش مالی هم به اطلاعات بیشتری نیاز دارد. 

حدود سه هفته پیش و در اواسط ماه مه، پاراگ اگراوال، مدیر توییتر تلاش کرد درباره رویکرد قاطع این شبکه اجتماعی برای مبارزه با اسپم‌ها و حساب‌های دروغین، ایلان ماسک را قانع کند. با این حال به نظر می‌رسد این تلاش به‌هیچ وجه موثر نبوده است. 

تهدید جدید ایلان ماسک به نخریدن سهام توییتر در نخستین روز کاری پس از پایان مهلت مرحله اول نقل و انتقال سرمایه انجام می‌شود. قرار بود در صورت اتمام مرحله پیشین، اداره تضمین رقابت بازارهای آمریکا تحقیق درباره توافق پیشنهاد ایلان ماسک با توییتر را آغاز کند. این مرحله نظارتی، با ایراد اشکال از سوی مالک تسلا و اسپیس ایکس به تعویق می‌افتد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طرح ادعای رابطه پنهانی با همسر بنیانگذار گوگل؛ ایلان ماسک: او را فقط در جمع دیده‌ام

ادامه بلاتکلیفی معامله ۴۴ میلیارد دلاری؛ توییتر از ثروتمندترین فرد جهان شکایت کرد

رکوردشکنی حق‌الوکاله؛ وکلایی که پاداش ۵۵ میلیاردی ایلان ماسک را لغو کردند، ۶ میلیارد دلار می‌خواهند