هیئت مدیره توییتر برای مقابله با خرید سهام این شرکت توسط ایلان ماسک طرح «قرص سمی» را اجرا می‌کند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
شبکه اجتماعی توییتر
شبکه اجتماعی توییتر   -   کپی رایت  AP Photo

هیئت مدیره توییتر برای مقابله با پیشنهاد خرید ایلان ماسک، طرح «قرص سمی» را اجرایی می‌کند. این پروژه پاسخی است به پیشنهاد عمومی و نه‌چندان دوستانه ثروتمندترین مرد جهان برای خرید سهام توییتر. 

بر اساس این طرح که قرار است حقوق سهامداران را محترم بشمارد، قرار است اجازه خرید سهم بیشتر به سهامداران خرد را اعطا کند تا از آن طریق یک نفر به تنهایی نتواند با خرید تمامی سهام این شرکت، کنترل آن‌را به دست بگیرد. با این طرح توییتر رسما مخالفات خود را با پیشنهاد ایلان ماسک مبنی بر خرید کل سهام این پلتفرم اعلام کرده است.

این میلیاردر جنجالی هفته گذشته به توییتر پیشنهاد داده بود کل سهام این شرکت را با به مبلغ حدود ۴۳ میلیارد دلار خریداری کند. آقای ماسک در بیانیه‌ای که در این خصوص منتشر کرده بود ضمن ابراز علاقه نسبت به خرید سهام توییتر گفته بود: «در مدتی که بخشی از سهام توییتر را خریدم، دریافتم که توییتر در شکل کنونی رشد نخواهد کرد و باید به یک شرکت خصوص تبدیل شود. من علاقه‌ای به چانه زدن ندارم و پیشنهادی که برای خرید کل سهام این شرکت ارائه کردم بهترین و آخرین پیشنهادم است. در صورتی که درخواست من مورد پذیرش قرار نگیرد، در خصوص ۹.۲ درصد از سهام خود تجدیدنظر خواهم کرد.»

حالا با اقدام جدید هیئت مدیره توییتر، مسیر برای تصاحب کل این شرکت از سوی میلیاردر جنجالی آمریکایی مسدود شده است. هیئت مدیره توییتر این طرح خود را که از آن تحت عنوان «قرص سمی» یاد می‌شود به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا نیز اطلاع داده است. ایلان ماسک در ماه جاری با خرید ۹.۲ درصد از سهام توییتر به بزرگترین سهامدار این پلتفرم تبدیل شده بود. بر اساس طرح جدید، همچنین به سهامداران خرد این شرکت اجازه داده می‌شود که سهام توییتر را با تخفیف خریداری کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در بازار بورس آمریکا به این طرح که هدف آن تامین حقوق کوتاه مدت سهامداران و جلوگیری از تجمع سهام شرکت توسط یک نفر است، «قرص سمی» گفته می‌شود.