Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ایلان ماسک ۴ میلیارد دلار از سهام شرکت تسلا را فروخت

Elon Musk
Elon Musk Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این گمان وجود دارد که فروش یکبارۀ این میزان از سهام با هدف تامین سرمایۀ مورد نیاز برای خرید توییتر انجام شده باشد.

آگهی

ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان و مدیرعامل شرکت‌هایی همچون تسلا و اسپیس‌اکس ۴.۴ میلیون سهم خود را در شرکت تسلا به ارزش تقریبی ۴ میلیارد دلار فروخت؛ این گمان وجود دارد که فروش یکبارۀ این میزان از سهام با هدف تامین سرمایۀ مورد نیاز برای خرید توییتر انجام شده باشد.

بر اساس اسناد کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، این سهام طی چند روز گذشته با قیمت‌هایی بین ۸۷۲.۰۲ تا ۹۹۹.۱۳ دلار فروخته شده‌اند.

پس از آن آقای ماسک در یک پیام توییتری اعلام کرد که هیچ برنامۀ دیگری برای فروش سهام بیشتر این شرکت ندارد.

بخش قابل توجه معاملات مربوط به فروش این سهام در روز سه‌شنبه انجام شد؛ یعنی دقیقا همان روزی که ارزش سهام تسلا ۱۲ درصد کاهش یافته بود.

هیأت مدیره توییتر روز دوشنبه با فروش این شبکه اجتماعی به ایلان ماسک به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار موافقت کرد و اکنون به باور تحلیلگران بازار، سرمایه‌گذاران تسلا از این نگرانند که تمرکز فعالیت‌های آقای ماسک در توییتر باعث شود که او از این به بعد وقتش را کمتر صرف ادارۀ شرکت خودروهای الکتریکی تسلا کند.

این احتمال وجود داشت که آقای ماسک برای خرید توییتر مجبور به دریافت وامی به ارزش حدودا ۲۵.۵ میلیارد دلار از بانک‌های آمریکا شود اما اکنون با فروش سهام تسلا این مسیر تقریبا منتفی شده است.

اخبار مربوط به نهایی شدن قرارداد خرید توییتر با قیمت ۵۴.۲۰ دلار به ازای هر سهم، اوایل این هفته در رسانه‌ها منتشر شد و انتظار می‌رود که این قرارداد پیش از پایان سال جاری میلادی بسته شود.

ارزش سهام تسلا در بازارهای مالی از ابتدای سال جاری تا کنون حدود ۱۷ درصد افت داشته و آقای ماسک درحالی برای واگذاری سهام این شرکت در ازای مالکیت بر توییتر خیز برداشته است که در مجموع نیز به غیر از برخی از مخالفت‌ها از سوی کارمندان یا کاربران توییتر به دلیل نگرانی از مواضع ایلان ماسک در موضوعات مرتبط با آزادی بیان، تاکنون مانع جدی مقابل او برای مالکیت و ادارۀ این شبکه اجتماعی جهانی با حدود ۸۰ میلیون کاربر وجود نداشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش بایدن به نظر منفی ماسک درباره اقتصاد آمریکا: در سفر به ماه موفق باشی

تحصیل در کدام دانشگاه آمریکایی آینده شغلی شما را تضمین می‌کند؟

شوک پیروزی‌ راستگرایان افراطی به بازارهای مالی اروپا؛ بورس پاریس سقوط کرد