فرزند ایلان ماسک خواستار تغییر نام و جنسیت و قطع ارتباط با پدرش شد

ایلان ماسک
ایلان ماسک   -  Copyright  AP Photo
نگارش از مریم عباسی‌زاده  با استفاده از  AFP

این نوجوان تراجنسیتی در درخواستش علاوه بر هویت جنسیتی خود، استدلال کرده از آنجا که با ایلان ماسک زندگی نمی‌کند، مایل نیست به هیچ شکل و صورتی با پدر بیولوژیکی ابرمیلیاردر خود یعنی مرد شماره یک شرکت‌های بزرگی نظیر اسپیس‌ایکس و تسلا نسبتی داشته باشد.

خاویر الکساندر ماسک با مراجعه به دادگاهی در لس‌آنجلس خواستار تغییر جنسیت و نام خود و همچنین قطع ارتباط با پدرش شده است. طبق درخواست ارائه شده به دادگاه، خاویر که به‌تازگی ۱۸ ساله شده هویت جنسیتی و نامی زنانه برای خود انتخاب کرده است.

این نوجوان تراجنسیتی در درخواست خود علاوه بر هویت جنسیتی، استدلال کرده از آنجا که با ایلان ماسک زندگی نمی‌کند، مایل نیست به هیچ شکل و صورتی با پدر بیولوژیکی ابرمیلیاردر خود یعنی مرد شماره یک شرکت‌های بزرگی نظیر اسپیس‌ایکس و تسلا نسبتی داشته باشد.

او نام کامل «ویویان جنا ویلسون» را برای خود برگزیده و می‌خواهد از این پس به عنوان یک دختر و تحت نام خانوادگی مادرش، جاستین ویلسون شناخته شود. اولین فرزند ایلان ماسک و این نویسنده کانادایی چند روز پس از تولد بدلیل عارضه سندرم (SIDS) درگذشت و خاویر و گریفین در واقع فرزندان دو قلوی بعدی این زوج سابق هستند. این دو سپس و پیش از جدایی، صاحب ۳ پسر سه قلو دیگر هم شدند.

ثروتمندترین مرد دنیا با ثروتی حدود ۲۱۳ میلیارد دلار تاکنون نسبت به این درخواست یکی از فرزندان خود (از مجموع ۷ فرزند) واکنشی نشان نداده و مشخص نیست آیا از قبل در جریان این اقدام بوده یا غافلگیر شده است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط