ایلان ماسک: ممنوعیت فعالیت دونالد ترامپ در توییتر را لغو می‌کنم

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
عکس آرشیوی از ایلان ماسک و دونالد ترامپ
عکس آرشیوی از ایلان ماسک و دونالد ترامپ   -  کپی رایت  آسوشیتدپرس

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا گفت در صورتی که طرحش برای خرید این رسانه اجتماعی را پیگیری کند، ممنوعیت دائمی دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا را از حضور در توییتر لغو خواهد کرد.

وی که به‌طور مجازی در اجلاس آینده صنعت خودرو شرکت کرده بود گفت که ممنوع کردن ترامپ از حضور در توییتر «از نظر اخلاقی بد» و «نهایت حماقت» بود.

او گفت که ممنوعیت دائمی حساب‌های توییتر باید نادر باشد و برای حساب‌هایی که کلاهبرداری می‌کنند یا ربات هستند اعمال شود.

توییتر در ژانویه ۲۰۲۱ حساب ترامپ را به‌دلیل «تحریک به خشونت» پس از آشوب در ساختمان کنگره آمریکا ممنوع کرد.

فکر می‌کنم این یک اشتباه بود زیرا بخش بزرگی از کشور [آمریکا] را با توییتر بیگانه کرد و در نهایت منجر به حذف صدای دونالد ترامپ نشد. فکر می‌کنم من ممنوعیت دائمی را لغو خواهم کرد.
ایلان ماسک

ماسک گفت: «فکر می‌کنم این یک اشتباه بود زیرا بخش بزرگی از کشور [آمریکا] را با توییتر بیگانه کرد و در نهایت منجر به حذف صدای دونالد ترامپ نشد. فکر می‌کنم من ممنوعیت دائمی را لغو خواهم کرد.»

وی با این حال تاکید کرد که هنوز مالک توییتر نیست بنابراین این موضوع هنوز قطعی نشده است. ماه گذشته اعلام شد که توییتر موافق فروش این شرکت به ایلان ماسک با رقم ۴۴ میلیارد دلار است.

ترامپ پیش از این گفته بود که حتی در صورت بازگرداندن حساب کاربری‌اش قصد ندارد بار دیگر به توییتر بپیوندد. وی ماه گذشته به فاکس نیوز گفته بود که در عوض روی پلتفرم خودش یعنی «تروث سوشال» تمرکز خواهد کرد.

وی گفته بود: «من به توییتر بر نمی‌گردم. من در تروث می‌مانم. امیدوارم ایلان توییتر را بخرد زیرا در آن پیشرفت‌هایی ایجاد می‌کند. او مرد خوبی است اما من در تروث می‌مانم.» ترامپ در توییتر بیش از ۸۰ میلیون فالوئر داشت.

ماسک گفت که توییتر در حال حاضر گرایش به چپ دارد، به این دلیل که در سانفرانسیسکو واقع شده است. وی گفت که این سوگیری مانع از ایجاد اعتماد در بقیه ایالت‌های آمریکا و جهان می‌شود.

وی تاکید کرد که توییتر باید از شر ربات‌ها و کلاهبرداران رها شود تا جایی برای تبادل ایده باشد.