Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ادامه اعتراض‌ها در آبادان؛ شمار قربانیان ساختمان متروپل به ۳۴ نفر رسید

ادامه اواربرداری در متروپل آبادان
ادامه اواربرداری در متروپل آبادان Copyright برنانیوز
Copyright برنانیوز
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اعتراض‌ها در آبادان هشت روز پس از فرو ریختن ساختمان متروپل همچنان ادامه دارد به‌طوریکه طبق تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی تجمع‌های پراکنده شامگاه دوشنبه ۹ خرداد در این شهر با شلیک گاز اشک‌آور متفرق شد.

آگهی

اعتراض‌ها در آبادان هشت روز پس از فرو ریختن ساختمان متروپل همچنان ادامه دارد به‌طوریکه طبق تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی تجمع‌های پراکنده شامگاه دوشنبه ۹ خرداد در این شهر با شلیک گاز اشک‌آور متفرق شد. از سوی دیگر با ادامه آواربرداری تعداد جانباختگان این حادثه به ۳۴ نفر رسید.

احسان عباسپور، معاون استاندار خوزستان و فرماندار آبادان صبح امروز سه شنبه ۱۰ خرداد گفت که «شمار جانباختگان حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان با بیرون آوردن یک جسد دیگر از زیر آوار به ۳۴ نفر رسید.»

وی افزود: «عملیات آواربرداری و امدادرسانی بدون لحظه‌ای وقفه در حال انجام است و تلاش برای یافتن دیگر مفقودان این حادثه دلخراش ادامه دارد.»

بخشی از برج دوقلوی متروپل آبادان دوشنبه هفته گذشته فروریخت و با گذشت هشت روز از وقوع این حادثه عملیات آواربرداری همچنان ادامه دارد. هنوز به طور دقیق مشخص نیست چند نفر دیگر زیر آوار باقی مانده‌اند. 

از سوی دیگر طبق تصاویر ویدئویی منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی تجمع‌های پراکنده شب گذشته در شهر آبادان که بر اساس گفته شاهدان همراه با جو سنگین امنیتی بود با شلیک گاز اشک‌آور همراه شد. گفته می‌شود این تصاویر مربوط به شب گذشته است. یورونیوز به طور مستقل قادر به تایید این ویدئوها نیست. 

این در حالی است که جشن قهرمانی هواداران تیم فوتبال استقلال تهران در چند شهر ایران با حمایت از آبادان برگزار شد.

هواداران تیم استقلال در کرج برای همدردی با مردم آبادان از سنج و دمام استفاده کردند. طبق تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی در برخی از تجمع‌های هواداران استقلال شعارهای سیاسی و حمایتی از آبادان سر داده شد.

وضعیت آواربرداری چگونه است؟

فرماندار آبادان که سخنگوی اعلام اخبار مربوط به ساختمان متروپل است گفت: «تجهیزات پیشرفته سنگین مورد نیاز آواربرداری از سراسر کشور در محل ریزش ساختمان متروپل وارد عمل شدند و از این به بعد سرعت عملیات آواربرداری در چند جبهه سرعت خواهد گرفت.»

وی تاکید کرد که تلاش می‌کنند از دستگاه‌های فوق سنگین به دلیل ارتعاش استفاده نکنند تا بخش دیگری از ساختمان دچار ریزش مجدد نشود.

وی همچنین در گفت‌وگو با ایسنا گفت که هر شهروند آبادانی که در محدوده متروپل ساکن است و خانه‌اش در خطر قرار دارد یا تخریب شده است می‌تواند به منطقه آزاد اروند بروند تا در آنجا اسکان داده شود.

وی افزود: «اکنون سازه با تلاش نیروهای فنی شرایط نسبتا پایداری دارد و در کنار عملیات آواربرداری، نسبت به استحکام‌سازی اقدام می‌شود؛ البته خطر همچنان باقی است و امکان ریزش ساختمان وجود دارد.»

با این حال خبرگزاری فارس شب گذشته نوشت که «به دلیل کج شدن سازه و امکان سقوط بخشی از نمای ساختمان، موقتا عملیات آواربرداری متوقف و منطقه قرمز تخلیه شد.» این رسانه اضافه کرد که عملیات آواربرداری از ضلع شرقی(مشرف به خیابان پرویزی) با همان ظرفیت قبلی در حال انجام است.

یک پیکر مجهول‌الهویه

فرماندار انتظامی خوزستان گفته است که حادثه متروپل آبادان تاکنون یک پیکر مجهول‌الهویه داشته است. پیش از این تعداد افراد مجهول‌الهویه سه نفر اعلام شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا بازداشت فیلمسازان و زنان مخالف حجاب اجباری را در ایران محکوم کرد

کاهش جانباختگان سانحه قطار مشهد-یزد پس از ۳ روز؛ «کاورها به جای اجساد شمرده شده بود»

بخش بزرگی ازسازه متروپل آبادان دوباره فروریخت و قربانی گرفت