کاهش جانباختگان سانحه قطار مشهد-یزد پس از ۳ روز؛ «کاورها به جای اجساد شمرده شده بود»

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
قطار واژگون شده یزد-مشهد
قطار واژگون شده یزد-مشهد   -  Copyright  عکس از ایرنا (حسین محمودی)

مدیرکل پزشکی قانونی یزد در حالی در تازه‌ترین اظهار نظر خود شمار جانباختگان حادثه قطار مشهد- یزد را ۱۴ نفر اعلام کرد که اخبار اولیه از کشته شدن ۲۲ نفر بر اثر رخداد سانحه تصادف و خروج از ریل این قطار حکایت داشت. 

علی اکبر عزیزی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در مورد دلیل کاهش تعداد کشته شدگان این حادثه به خبرگزاری ایرنا گفت: «از آنجا که پیکر برخی از جانباختگان بر اثر شدت ضربه، متلاشی شده بود تیم‌های حاضر در محل، قطعات اجساد را در قالب ۲۲ کاور جهت تشخیص هویت جمع‌آوری کرده بودند که قابل شناسایی نبودند.» او توضیح داد که پس از بررسی‌های انجام شده از سوی پزشکی قانونی مشخص شد که قطعات منتقل شده در قالب ۲۲ کاور متعلق به ۱۴ نفر است ولی در اخبار اولیه، تعداد کشته شدگان تصادف قطار بر اساس شمارش تعداد کاورها اعلام شده بود.

البته فریبرز آیتی فیروزآبادی، مدیرکل پزشکی قانونی یزد پیش‌تر اعلام کرده بود که بقای اجساد در ۲۱ کاور به یزد ارسال شده است.

قطار مسافربری مشهد به یزد ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه روز چهارشنبه گذشته به علت برخورد با یک دستگاه بیل مکانیکی از ریل خارج و واژگون شد و به گفته سخنگوی اورژانس ایران، ۸۶ تن از مسافران آن کشته و زخمی شدند.