خروج قطار از ریل در شرق ایران؛ ده‌ها مسافر کشته و زخمی شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز
سانحه ریلی در ایران (عکس از آرشیو)
سانحه ریلی در ایران (عکس از آرشیو)   -  Copyright  AP Photo

خروج قطار مسافربری از ریل در شرق ایران در بامداد روز چهارشنبه ۱۸ خرداد (۸ ژوئن) جان دستکم ۲۱ نفر را گرفت. 

به گزارش خبرگزاری‌های ایران این حادثه ساعت ۵:۳۰ به وقت محلی در محدوده ایستگاه قطار مزینو در شهرستان طبس در استان خراسان جنوبی روی داد. 

گزارش‌ها حاکی است که خروج این قطار از خط آهن ده‌ها مجروح بر جای گذاشته است که از این میان حال برخی از مصدوم‌های این حادثه «بدحال» گزارش می‌شود. چند مسافر نیز «مفقود» هستند که گمان می‌رود زیر واگن‌ها گرفتار شده‌اند. 

این قطار مسافربری در مسیر طبس به یزد در حال حرکت بود. محل وقوع حادثه در «محدوده کیلومتر ۵۰ محور طبس» گزارش شده است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

عکس از ایسنا
خروج قطار از ریل در مسیر طبس-یزدعکس از ایسنا

مهدی ولیپور، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفته است که نیروهای امدادرسان به محل اعزام شده‌اند. به گفته وی پنج واگن از این قطار مسافربری از خط آهن خارج شده است. این در حالی است که علی اکبر رحیمی، فرماندار ویژه طبس در گفتگو با ایرنا تعداد واگن‌های از زیل خارج شده را چهار واگن ذکر کرد. 

به گفته وی قطار مسافربری با «دستگاه زیرکوبی که در ریل وجود داشته برخورد کرده است» اما علت دقیق حادثه با بررسی‌های بیشتر مشخص خواهد شد. اورژانس خراسان جنوبی علت حادثه را برخورد قطار با «یک دستگاه بیل مکانیکی» ذکر کرد.

مقامات ایران اعلام کرده‌اند که چند فروند بالگرد به محل حادثه اعزام شده‌اند. 

ایسنا
خروج قطار از ریل در مسیر طبس-یزدایسنا

محمدرضا رضایی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در گفتگو با ایرنا تاکید کرد که علت این حادثه هنوز مشخص نیست و تحقیقات در این مورد ادامه دارد. 

به گفته فرماندار طبس احتمال افزایش شمار کشته‌شدگان این حادثه وجود دارد. رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ایران شمار سرنشینان این قطار را ۴۳۰ مسافر و خدمه عنوان کرد.