خروج قطار از ریل در مصر دست‌کم ۱۱ کشته و حدود ۱۰۰ زخمی به‌جا گذاشت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
خروج قطار از ریل در مصر دست‌کم ۱۱ کشته و حدود ۱۰۰ زخمی به‌جا گذاشت
کپی رایت  Tarek Wagih/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved.

خارج شدن یک قطار مسافری از ریل در شمال قاهره، پایتخت مصر دست‌کم ۱۱ کشته به‌جا گذاشت. وزارت بهداشت مصر اعلام کرد در اثر این حادثه که شامگاه یکشنبه در شهر بنها، در حاشیهٔ قاهره روی داد، دست‌کم ۹۸ تن زخمی شده‌اند.

علت اصلی بروز این حادثه هنوز روشن نشده است اما به نوشتهٔ رسانه‌های مصری دست‌کم ۱۰ مأمور راه‌آهن، از جمله رانندهٔ قطار و کمک‌رانندهٔ او پس از حادثه دستگیر شده‌اند و تحت بازجویی قرار دارند.

شماری از زخمی شدگان که از حادثه جان به‌‌در برده‌اند به خبرنگاران گفتند که پیش از حادثه از سرعت بیش حد قطار تعجب کرده بودند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

راه‌آهن مصر سال‌هاست به دلیل ضعف مدیریت شاهد حوادث مشابهی است. سه هفته پیش در ۲۵ مارس نیز دو قطار مسافری در استان سوهاج این کشور با هم تصادف کردند که در نتیجه ۱۸ تن کشته و ۲۰۰ تن دیگر زخمی شدند. دلیل این حادثه «خطای فاحش» کارکنان راه‌آهن اعلام شد.

مرگبارترین این حوادث در سال ۲۰۰۲ روی داد و طی آن، ایجاد حریق در قطاری که شبانه از قاهره عازم جنوب این کشور بود جان ۳۰۰ تن را گرفت.

عبدالفتاح سیسی، رئيس جمهوری مصر در سال ۲۰۱۸ اعلام کرد که دولت برای بازسازی راه‌آهن کشور به ۱۴ میلیارد دلار بودجه نیاز دارد.