خروج قطار از ریل در تونلی در تایوان؛ دست‌کم ۵۰ نفر کشته شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از مسعود سالاری
حادثه قطار در تایوان
حادثه قطار در تایوان   -  کپی رایت  AP Photo

خروج یک قطار مسافربری از ریل در تونلی در شرق تایوان ده‌ها کشته و زخمی بر جای گذاشت.

بر پایه اعلام مدیریت عملیات نجات تایوان این حادثه در روز جمعه ۲ آوریل (۱۳ فروردین) حوالی ساعت ۹ و نیم بامداد به وقت محلی در حوالی شهر ساحلی هوالین روی داد.

یک مقام مسئول امدادرسانی به خبرگزاری فرانسه گفت که امدادگران اکنون در تلاشند تا در داخل تونل خود را به چهار واگن قطار که دسترسی به آنها دشوار است و خسارات سنگینی متحمل شده‌اند، برسانند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع محلی در این حادثه تاکنون دست کم ۵۰ نفر کشته و ۶۶ نفر زخمی شده‌اند.

در نخستین تصاویر به دست آمده از این حادثه، برخی از واگن‌های قطار آسیب‌دیده در خارج از تونل دیده می‌شوند. به گفته مقامات تایوانی، بیشتر قربانیان این حادثه در حال انتقال به بیمارستان جان باخته‌اند.

قطار آسیب‌دیده که ۸ واگن دارد، با ۴۹۰ سرنشین از پایتخت، تایپه عازم شهر تایتونگ در جنوب شرقی جزیره تایوان بود. این حادثه در آغاز تعطیلات آخر هفته طولانی، یعنی زمانی رخ داد که جاده‌ها و راه‌آهن تایوان معمولاً شلوغ و پر رفت و آمد است.

مسیر راه‌آهن در شرق تایوان که در امتداد خط ساحلی در منطقه‌ای زیبا در شرق این جزیره قرار دارد، خود یک جاذبه گردشگری پرطرفدار است. این خط آهن در مسیر خود به طرف جنوب، از چند تونل و پل گذشته و با عبور از کوه‌های بلند و گردنه‌ها و دره‌های عمیق، به سمت دره هوادونگ امتداد می‌یابد.