رئال مادرید با شکست لیورپول برای چهاردهمین بار فاتح لیگ قهرمانان شد

چهاردهمین قهرمانی رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا
چهاردهمین قهرمانی رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا Copyright Frank Augstein/Copyright 2022 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئال مادرید شامگاه شنبه ۲۸ مه در ورزشگاه استاد دو فرانس پاریس با تک گل دقیقه ۵۹ وینیسیوس جونیور لیورپول را شکست داد و برای چهاردهمین بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد.

رئال مادرید شامگاه شنبه ۲۸ مه در ورزشگاه استاد دو فرانس پاریس با تک گل دقیقه ۵۹ وینیسیوس جونیور لیورپول را شکست داد و برای چهاردهمین بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد.

آگهی

این دیدار به دلیل هجوم هزاران هوادار بدون بلیط برای حضور در استادیوم و درگیری پلیس به‌ویژه با گروهی از هواداران لیورپول، با تاخیر آغاز شد. 

در نیمه نخست فینال لیگ قهرمانان امسال، سرخ‌پوشان لیورپول عملا توپ و میدان را در دست داشتند و بارها دروازه کهکشانی‌های مادرید را تهدید کردند. با این حال بخت و اقبال با تیبو کورتوآ، دروازه‌بان کهکشانی‌های همراه بود و ضربات پایانی محمد صلاح هم در بسیاری از موارد قدرت یا دقت لازم را نداشت. 

در دقایق پایانی نیمه اول، کریم بن‌زما، ستاره پرفروغ مادرید، برخلاف جریان بازی، موفق به باز کردن دروازه لیسون بکر شد. اما این گل، پس از بازبینی صحنه با وار (VAR) آفساید و مردود اعلام شد. 

در نیمه دوم، شاگردان کارلو آنچلوتی برتری خود را بر قرمز پوشان یورگن کلوپ نشان دادند. قدرت نمایی کهکشانی‌ها پانزده دقیقه پس از آغاز نیمه دوم نتیجه داد و وینیسیوس جونیور دروازه  تیبو کورتوآ را فرو ریخت. 

در دقایق بعد بازی با حملات بیشتر لیورپول و ضد حملات رئال، روندی سریع و تقریبا متعادل داشت اما شاگردان کلوپ نتوانستند گل تساوی را به ثمر برسانند.

به این ترتیب مادرید بار دیگر موفق شد لیورپول را در فینال لیگ قهرمانان اروپا شکست دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخستین جام فصل برای لیورپول؛ شاگردان کلوپ با شکست سیتی، قهرمان جام خیریه انگلستان شدند

سومین تقابل رئال و آنجلوتی در مقابل لیورپول در فینال لیگ قهرمانان؛ آمارها چه می گویند؟

رکوردشکنی در فوتبال زنان در بازی رئال مادرید و بارسلونا