رئال مادرید با شکست لیورپول برای چهاردهمین بار فاتح لیگ قهرمانان شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
چهاردهمین قهرمانی رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا
چهاردهمین قهرمانی رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا   -  کپی رایت  Frank Augstein/Copyright 2022 The Associated Press. All rights reserved

رئال مادرید شامگاه شنبه ۲۸ مه در ورزشگاه استاد دو فرانس پاریس با تک گل دقیقه ۵۹ وینیسیوس جونیور لیورپول را شکست داد و برای چهاردهمین بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد.

این دیدار به دلیل هجوم هزاران هوادار بدون بلیط برای حضور در استادیوم و درگیری پلیس به‌ویژه با گروهی از هواداران لیورپول، با تاخیر آغاز شد. 

در نیمه نخست فینال لیگ قهرمانان امسال، سرخ‌پوشان لیورپول عملا توپ و میدان را در دست داشتند و بارها دروازه کهکشانی‌های مادرید را تهدید کردند. با این حال بخت و اقبال با تیبو کورتوآ، دروازه‌بان کهکشانی‌های همراه بود و ضربات پایانی محمد صلاح هم در بسیاری از موارد قدرت یا دقت لازم را نداشت. 

در دقایق پایانی نیمه اول، کریم بن‌زما، ستاره پرفروغ مادرید، برخلاف جریان بازی، موفق به باز کردن دروازه لیسون بکر شد. اما این گل، پس از بازبینی صحنه با وار (VAR) آفساید و مردود اعلام شد. 

در نیمه دوم، شاگردان کارلو آنچلوتی برتری خود را بر قرمز پوشان یورگن کلوپ نشان دادند. قدرت نمایی کهکشانی‌ها پانزده دقیقه پس از آغاز نیمه دوم نتیجه داد و وینیسیوس جونیور دروازه  تیبو کورتوآ را فرو ریخت. 

در دقایق بعد بازی با حملات بیشتر لیورپول و ضد حملات رئال، روندی سریع و تقریبا متعادل داشت اما شاگردان کلوپ نتوانستند گل تساوی را به ثمر برسانند.

به این ترتیب مادرید بار دیگر موفق شد لیورپول را در فینال لیگ قهرمانان اروپا شکست دهد.